Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

New Sony Sport Cam HDR-AS30


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#41

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5197 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Gdyby ktoś potrzebował jednak zoomu to chyba posiada go JVC?

#42

Sylvek

Sylvek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: Sony HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sony SDXC 64BG

chyba się nie zrozumieliśmy :) co to jest zoom to ja wiem, chodzi o jego rodzaj w kamerze sportowej. Chodziło mi o to, że niektórzy klienci pytają o zoom analogowy, którego póki co wsadzić się nie da. Zostaje cyfrowy, o to mi chodziło.
Wy mi tu śmigacie z definicją zoomu...w sumie dziękuję, ale nie trzeba :)

Hej. Z definicją wyjechałem nie do Ciebie tylko do Michala :) chociaż też nie wiem czy słusznie zrozumiałem to zdanie :) Chyba przeczytałem "bez zrozumienia" :mrgreen:

Co do zoomu? Hmm no ale rozumiem że nie każdy jest specjalista :P

Mniejsza z tym może czyta to ktoś kto nie wie co to obiektyw typu "zoom" to będzie miał wytłumaczone :) Wracając natomiast do samej opcji zooma w kamerach sportowych to raczej pomyłka. Zooma optycznego czyli obiektywu zmiennoogniskowego nie da rady wsadzić do tak małej kamerki a zoom cyfrowy to wiadomo.... to samo co zrzucić materiał z kamerki i scroopować w postprodukcji.

pozdr

#43

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5197 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Ja powiem wręcz tak z tym zoomem w POV jest prawie tak jak z dodaniem projektora do kamer POV :lol: :mrgreen: :ugeek:

#44

xamil

xamil

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 265 postów
  • Kamera: GoPro3 White
  • Karta pamięci: SanDisk 16GB c.10

Sensor na 100% ten sam. Pewnie nie wyeliminowali tych "przeniebieszczeń" :/ Liczyłem też na 120fps przy 1920x1080 ale to też zostało po staremu i jest dostępne tylko w 720p. Jeżeli w Hero4 dodadzą stabilizację, będzie 120fps w 1080p i 240fps w 720p a do tego polepszą jakość obrazu w gorszych warunkach oświetleniowych to będzie nie do pobicia - oczywiście muszą wyeliminować też wady (blacka) takie jak zawieszanie i kiepska żywotność baterii


Jak się mylę - to mnie poprawcie. GP to kamera wyczynowa, także z definicji najlepiej będzie jak kamerka będzie w jak najmniejszych wymiarach. Można poprawić jakość w słabym oświetleniu ale wtedy trzeba dać większy obiektyw, żeby więcej światła załapało. Podobnie z baterią, chcesz dłuższa żywotność? Dodatkowa bateria BackPac albo większa bateria kosztem większych wymiarów, inżynierzy GP musieli jakoś to wszystko połączyć. Ale poczekajmy na GP4, może to faktycznie poprawią ale patrząc na dzisiejszą politykę myślę że nie ma co liczyć na poprawę żywotności baterii, jedynie płaski kabel wyprowadzić przez obudowę i do ładowarki przenośnej ew. solarnej pociągnąć :)

#45

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5197 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Tak masz racje! Ale jest jeszcze coś takiego jak jakoś produktu jego efektywność. Moim zdaniem GP3 Black to nie do końca sprawdzony i wytestowany produkt przed wejściem na rynek. Wiesz np Sony nie dokonało rewolucji która poniekąd na papierku zrobiło Gp. Wprowadzili produkt poprawiony. Miał by sens ale rok wcześniej. Co do Sony zobaczymy jak będzie to wszystko wyglądać za rok!

#46

xamil

xamil

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 265 postów
  • Kamera: GoPro3 White
  • Karta pamięci: SanDisk 16GB c.10
Ale mimo wszystko GP3 Black nie ma konkurencji i najlepiej na nim wychodzą filmy :)

#47

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5197 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Masz racje i aż wolę nie myśleć co uda a raczej czego nie uda się konkurencji patrząc po tym co pokazało względem działu Sony.

#48

Sylvek

Sylvek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: Sony HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sony SDXC 64BG
Ja jeszcze Sony nie skreślam i czekam na obiektywne opinie i wrzuty filmików w różnych warunkach. Jeżeli będzie 120fps przy 1080p i 240fps przy 720p to już super bo na tym mi zależało bardzo. Do tego jest stabilizacja. Pozostaje kwestia tego nieszczęsnego balansu bieli który dawał ten niebieski zafarb szczególnie przy wyjściu np z budynku na zewnątrz i na śniegu zresztą też. Druga sprawa to jakość nagrania przy 30fps 1080p bo była sporo gorsza niż w Blacku. Jeżeli te 2 rzeczy Sony poprawiło to jestem skłonny kupić ich produkt jeżeli będzie w cenie ok 1500zł. Jeżeli problem z niebieskim zafarbem i gorszą jakością nagrania przy 30fps pozostał to odpuszczam markę Sony i czekam na Hero4.

#49

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5197 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Zgadzam się ale kamerka ma dokładnie takie same parametry jak poprzednik. Więc jak piszesz o 120fps przy 1080p to licz tylko na aktualizację firmware. Ale tak jak pisałeś raczej trzeba poczekać jeszcze ten dobry tydzień. Inna sprawa że trzeba by porównywać oryginalne pliki a nie sugerować się yt! Co do niebieskiej poświaty jakoś niszczy dla mnie to jakość obrazu. Szczerze się przyznam że liczyłem na jakość obrazu jaką generuje SLT. Tzn mam na myśli wyrazistość realne odwzorowanie barw itp.

#50

Sylvek

Sylvek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: Sony HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sony SDXC 64BG
Właśnie myślałem o aktualizacji tak jak było w przypadku AS15. Z niecierpliwością czekam na obiektywne filmy z SAC2 jak również na premierę Hero4 - ........... oj będzie się działo :mrgreen:

#51

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5197 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Dorzuć do tego jeszcze premierę nowego Drift'a! Choć sam niczego nie zakładam by się nie zawieść lub "zaskoczyć" tak jak nastąpiło to "wstępnie" z SAC.

#52

Sylvek

Sylvek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: Sony HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sony SDXC 64BG
No to nie pozostało nam nic innego jak tylko czekać. Przydałyby się jakieś przecieki z Drifta czego można się mniej więcej spodziewać :roll:

#53

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5197 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Ma być mniejszy i ma pojawić się w tym roku - tylko tyle wiem w tej chwili :)

#54

Sylvek

Sylvek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: Sony HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sony SDXC 64BG
SAC 2 można już kupić wysyłkowo w Sony Store za 1299zł czyli w zasadzie w cenie zbliżonej do SAC 1 i niższej niż kosztuje Black. Biorąc to pod uwagę wypada tylko stwierdzić, że Sony doskonale wie, że nie wypuściła na rynek nowej kamery o lepszych parametrach a jedynie poprawili poprzednią kamerkę. Dlatego też cena praktycznie taka sama jak poprzedniego modelu. Biorąc powyższe pod uwagę zamiast HDR-AS30 kamerka powinna się nazywać HDR-AS15+. Reasumując nie było żadnej premiery SAC2 a jedynie poprawka SAC1. Może się coś zmienić jeżeli zrobią np na wiosnę jakiś upgrade ale na ta chwilę szału "nima".

#55

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5197 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Czegoś ciekawego będzie można spodziewać się być może w rozdaniu trzecim :P tzn może :P Są już nowe filmy z SAC2 ale na razie nie można niczego stwierdzić :D

#56

uve

uve

    Newbie

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Miejscowość:ZG
  • Kamera: Sony Action Cam HDR-AS15
  • Karta pamięci: SanDisk 60GB

SAC 2 można już kupić wysyłkowo w Sony Store za 1299zł czyli w zasadzie w cenie zbliżonej do SAC 1 i niższej niż kosztuje Black. Biorąc to pod uwagę wypada tylko stwierdzić, że Sony doskonale wie, że nie wypuściła na rynek nowej kamery o lepszych parametrach a jedynie poprawili poprzednią kamerkę. Dlatego też cena praktycznie taka sama jak poprzedniego modelu. Biorąc powyższe pod uwagę zamiast HDR-AS30 kamerka powinna się nazywać HDR-AS15+. Reasumując nie było żadnej premiery SAC2 a jedynie poprawka SAC1. Może się coś zmienić jeżeli zrobią np na wiosnę jakiś upgrade ale na ta chwilę szału "nima".


A może po prostu taki marketing ze strony sony? Wiedzą, że GoPro jest bardziej wypromowane i aby wbić się na rynek konkurują ceną.
Mnie osobiście pasuję, że ta kamera nie kosztuje 2k, mogłaby być nawet tańsza, wcale bym nie płakał ;)

Forum użytkowników -


#57

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5197 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Wiesz to może nie tak na razie nie ma za dużo kamer 4k! Żeby Sony mogło przejąć pałeczkę. Druga sprawa kamera 4k za 2000zł jak GP? Bądźmy poważni to nie to i nie taka polityka. Jeszcze jedna istotna sprawa Sony przejaskrawia niebieski kolor! A pewnie mogło by dać krystaliczną jakość kwestia oprogramowania itp? GP2 miało w sobie części od Sony! Nie wiem jak 3 :D Ale to świadczy od jednym Sony też zarabiało i może zarabia na GP! Tak czy inaczej jest wygrane. Oczywistym jest że poprawienie produktu to w tym roku bardziej nowa obudowa, pudełko itp itd niż sama kamerka. Jedynie w następnej trzeciej generacji można było by się czegoś spodziewać. Kolejna spraw SAC 2 wygląda tak jak powinien wyglądać SAC1!

#58

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5197 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)


#59

Sylvek

Sylvek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: Sony HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sony SDXC 64BG
Czyżby poprawili coś z tym przeniebieszczeniem bo na tym filmie nie wyglądało to źle. Przydałby się surowy materiał bez kompresji YT bo tak nie da się ocenić obiektywnie.

#60

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5197 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Mają być dostępne. Pozdrawiam