Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

New Sony Sport Cam HDR-AS30


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#61

Sylvek

Sylvek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: Sony HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sony SDXC 64BG
No i pewnie też niebawem powinny się pojawić porównania SAC2 do Hero3+Black. Na to też czekam :)

#62

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Na razie porównawczych filmów brak. Ale na dniach powinno być kilka filmów. Przede wszystkim od autora ostatniego filmu. Tak więc czekaj.

#63

Sylvek

Sylvek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: Sony HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sony SDXC 64BG
Dziś byłem w Sony Center i rozwiali wszystkie moje wątpliwości. Powiedzieli że AS15 i AS30 to ta sama kamera. Trzymałem obie w rękach i są identyczne. Jedyne zmiany to kasetka, GPS i łatwiejsza komunikacja przez Wi-Fi (szybciej się paruje z urządzeniem). W takim razie nie ma co czekać na filmy porównawcze Hero3+ z SAC2 bo wystarczy zarzucić filmy porównawcze Blacka i SAC1 i to będzie to samo. Druga sprawa to jeżeli komuś nie zależy na GPS i poprzednia kasetka nie będzie przeszkadzać to najlepiej wziąć AS15 bo jakość obrazu taka sama a cena 999zł
Dla mnie pozostał tylko problem - co kupić? Bo tegoroczne "premiery" nic nie zmieniły :roll:

#64

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Poczekaj na Drift'a ale ja sam już na nic nie liczę! Zostaje tylko przy mnie ciekawość :) No i w SAC masz nowa słynną obudowę :P Druga opcja czekamy rok na H4 czy też SAC3!

#65

Sylvek

Sylvek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: Sony HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sony SDXC 64BG
Jak dla mnie to stara kasetka tez może być. Jakoś mi nie przeszkadza - tak samo jak wolniejsze parowanie z urządzeniami przez Wi-Fi, GPS też jakoś mi nie bardzo potrzebny więc wynika z tego że SAC1 by wystarczyła tylko te przeniebieszczenia i podobno że w 60fps daje gorszy obrazek niż w 30fps :roll:

#66

Drift Innovation

Drift Innovation

    Specjalista

  • Konto oficjalne
  • Pip
  • 294 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: DRIFT GHOST 4K
  • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)
Sylvek jeśli mogę coś doradzić - posłuchaj Michała. Dziś pojawiło się kilka szczegółów i wygląda na to, że może być ciekawie. Podkreślam - może, niemniej warto poczekać, premiera już bardzo niedługo :)

Nie pytajcie na PW o szczegóły bo podać ich nie mogę. Jak tylko dostaniemy pełną specyfikację wraz z zielonym światłem (premiera będzie światowa) - również i tutaj umieścimy stosowną informację, naturalnie w dziale DRIFT INNOVATION. Niemniej poczekaj :)

- ciekawa alternatywa - sprawdź!

 

- oficjalny FB - zapraszamy!


#67

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
To piszemy w takim razie nie pisze na PW! A premiera na dniach?????????????????????? Czy może tygodniach? Bo jestem ze tak powiem co nie co zainteresowany.

A możesz zdradzić jakiś szczegół poza tym że Drift wypuści jakiś nowy produkt :D No nie licząc tego ze premiera w tym roku :P

#68

Sylvek

Sylvek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: Sony HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sony SDXC 64BG
No właśnie jak z przybliżonymi terminami? Mi zależy też na dobrym obrazie w trudniejszych warunkach oświetleniowych a chyba poprzedni Drift nie bardzo sobie radził na tle konkurencji więc ciekaw jestem co się zmieni w tej kwestii. No i jak będzie z ceną? Czy zbliżona bardziej do SAC2 czy Hero3+ Black bo to też ważny aspekt.

#69

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Oby nowy Drift czy Drift mini nie był jedynie aktualizacją oprogramowania tudzież nową obudową czy soczewką :P jak ma to miejsce w przypadku SAC i GP3+ :mrgreen:

#70

Drift Innovation

Drift Innovation

    Specjalista

  • Konto oficjalne
  • Pip
  • 294 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: DRIFT GHOST 4K
  • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)
Kochani nie róbmy tu offtopicu - sam się do tego trochę przyczyniłem, za co przepraszam autora, ale tak jak pisałem - NIC więcej napisać nie mogę. Michał - nowy DRIFT to nie będzie tylko nowa soczewka i mniejsza obudowa (której zresztą DRIFT w standardzie nie potrzebuje :P) Powtarzam - będę miał więcej info i zielone światełko - będę się dzielił i wtedy będziemy wspólnie oceniać cały rynek, Sylvek zaś wybierze coś dla siebie. Pozdrawiam!

- ciekawa alternatywa - sprawdź!

 

- oficjalny FB - zapraszamy!


#71

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Założyłem nowy temat dla tego wątku! ->

http://www.youtube.com/watch?v=UJ4-8JLiXts

I co ciekawe zginęła słynna niebieska poświata :)

#72

Sylvek

Sylvek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: Sony HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sony SDXC 64BG
Tak do końca nie zniknęła ale znacznie jest zredukowana czyli jakieś lekkie zmiany w sofcie musiały być. Być może to kwestia nasycenia kolorów ale różnicę widać nawet na ostatnich ujęciach w kolorze nieba - to z AS15 jest bardziej "lazurowe" i własnie tym "lazurem" tak farbuje. Chyba nasycenie kolorów ogólnie w AS15 jest większe i to może przez to są te przeniebieszczenia. Teoretycznie nie ma problemu żeby to samo co robi AS30 poprawić w postprodukcji. Teraz kwestia czy warto za to dopłacić 300zł. Nie biorę pod uwagę kasetki i GPSa bo jeżeli komuś to potrzebne to chyba warto.

#73

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Ale to zauważalne. Wiesz nie jednego ta niebieska poświata odstraszyła od AS15. Druga sprawa filmy z AS15 przez to nasycenie są bardziej szczegółowe.

A widziałeś kogoś kto to poprawia w postprodukcji? Nawet Sony tego nie robi :P GP prawie zawsze. A kasetka i GPS moim zdaniem warto. Ale zależy od tego co komu potrzebne.

#74

uve

uve

    Newbie

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Miejscowość:ZG
  • Kamera: Sony Action Cam HDR-AS15
  • Karta pamięci: SanDisk 60GB
Dla mnie kasetka to priorytet. W zimie na snowboardzie nie da się zmienić funkcji na np. slow bez wyciągania kamery z obudowy. Jak ją już wyciągniesz to naleci tam śniegu, wody, później wszystko paruje, bez sensu. Niestety nowa obudowa wciąż na polskim rynku jest niedostępna.

Forum użytkowników -


#75

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
To też racja! Może nie prędko wrzucą obudowy do sprzedaży! Choć i tak to pewnie nastąpi. Moim zdaniem gdyby ktoś zastanawiał się nad AS15 to niech bierze AS30. Kolejna sprawa ciekawe jak rozwiązano kwestia parowania w nowej obudowie? Takich testów nikt nie robił. A stara miała parę swoich ciekawych niuansów.

#76

Sylvek

Sylvek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: Sony HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sony SDXC 64BG

A widziałeś kogoś kto to poprawia w postprodukcji?

Heh... No ja prawie zawsze w postprodukcji robię korektę RGB ale to ze względu na pracę więc jestem przyzwyczajony :) Z drugiej strony to 300zł to nie jest aż tak dużo a potem mniej pracy no i ta teoretycznie lepsza kasetka. Też jeżdżę na śniegu to i może się przydać to sterowanie bocznymi przyciskami bez konieczności wyjmowania z kasetki. Poczekam jeszcze na Drifta a jak mnie nie zadowoli to chyba jednak będzie AS30 bo GP jakoś mnie nie oczarowało "nową" wersją.

#77

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Jest jeszcze druga sprawa o ile Drift będzie aż tak dobry to może cenna konkurencji spadnie. Popatrz na Garmina najlepszy model kosztuje chyba 1899zł czy coś koło tego! Jakość nie powala. Sumując nie wiem kto to będzie kupował! O ile ktoś kupi. Druga sprawa Sony ma chyba najlepszy stosunek jakości do ceny. Co do obudowy nie licz na mniej jak pewnie 150zł za obudowę. Co ciekawe z tego co szybko luknąłem raczej trudno z dostępnością starej obudowy :D

#78

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Kochani nie róbmy tu offtopicu - sam się do tego trochę przyczyniłem, za co przepraszam autora, ale tak jak pisałem - NIC więcej napisać nie mogę. Michał - nowy DRIFT to nie będzie tylko nowa soczewka i mniejsza obudowa (której zresztą DRIFT w standardzie nie potrzebuje :P) Powtarzam - będę miał więcej info i zielone światełko - będę się dzielił i wtedy będziemy wspólnie oceniać cały rynek, Sylvek zaś wybierze coś dla siebie. Pozdrawiam!


Wiesz w wielu topic'ach odnosi się do wielu spraw pobocznych! Ale powinniśmy z tym przesadzać! I tak dzięki za takie a nie inne info :) Co do obudowy chodziło mi o formalne zmniejszenie rozmiarów kamery. Sugerujesz może że będzie więcej niż jedna kamerka?