Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Przygoda z GoPro czas start.Jaki program do obróbki/montażu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#21

Bulczas

Bulczas

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 237 postów
    pojawiły się po chwili bo YT przetworzyć musiał, pobaw się ustawieniami, kodekami, poszukaj w necie jest dużo poradników jak renderować pod konkretne przeznaczenie.

    szukaj haseł np: best render settings for youtube sony vegas

    troszkę własnej inicjatywy musisz wykazać, nie ma złotego środka :)


    #22

    kozlos

    kozlos

      Newbie

    • Użytkownik
    • 26 postów
      hehe, ok, w takim razie dziękuję za wskazówki, ale .... w razie czego i tak będę pytał :D

      i mam nadzieję, że sam również będę mógł komuś pomóc, gdy choć trochę już to ogarnę...

      Dzięki i pozdrawiam :)

      #23

      Bulczas

      Bulczas

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 237 postów
        z tego co papmiętam w vegas-ie najlepiej renderować kodekami MainConcept AVC/AAC


        #24

        kozlos

        kozlos

          Newbie

        • Użytkownik
        • 26 postów
          Bulczas, a czy śmiało można ustawiać na NTSC, czy lepiej na PAL ? Na pierwszym jest możliwość uzyskania więcej FPS'ów, jednak czy nie wpływa to jakoś negatywnie na sam materiał ?

          Co to jest ten tryb Portune? Używacie tego ? Pierwszy raz się z tym spotykam ? :)

          #25

          Bulczas

          Bulczas

            Specjalista

          • Użytkownik
          • Pip
          • 237 postów
            Ja krecew ntsc ze wzgledu na wieksza ilosc klatek. Protune tutaj to taki raw przy fotografiach. Mozna lepsze kolory wydusic z tego samego materialu ale wiecej pracy przy postprodukcji


            #26

            Filonnet

            Filonnet

              Administrator

            • Admin
            • 633 postów
            • Miejscowość:Poznań
            • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
            • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)
            kozlos w jedym temacie poruszyłes 3 wątki chociaz wystarczyło by poszukac na forum i odpowiedzi bys znalazł. Jakkolwiek rozumiem pytanie dotycząca obróbki montażu tak już pytania o rozdzielczosc czy ntsc/pal mogłbys poszukac czy zadać w innym temacie. Dyskusja dotyczy obróbki/montażu reszta winnych tematach.

            FORUM | |    |

             


            #27

            kozlos

            kozlos

              Newbie

            • Użytkownik
            • 26 postów
              Spoko, rozumiem, po prostu uznałem za lepsze zadać te pytania w jednym wątku, stworzonym de facto przeze mnie, niż tworzyć 3 oddzielne. Uznałem, że to mnogość może przyczynić się do większego bałaganu, niż scentralizowanie pytań w jednym temacie. Wydaję mi się jednak, że każde z mych pytań w pewnym stopniu odpowiada problemowi montażu czy obróbki. Nawet te o rozdziałkę...

              Pozdrawiam

              #28

              kozlos

              kozlos

                Newbie

              • Użytkownik
              • 26 postów
                Witam ponownie i mam kolejne pytanie, Filonnet uważam, że będzie się ono mieściło w zakresie obróbki i montażu ;)

                Więc bawię się Vegas Pro i coś tam zaczynam rozumieć, dograłem Twixtor'a i tu mój problem. Otóż znam (chyba) zasadę działania tego dodatku jak i sposób jego użycia, jednak przy spowolnieniu bardzo, ale to bardzo rozmazuje mi obraz i tak zastanawiam się co może być tego przyczyną..... Jakiś parametr, opcja ?

                Nagrywałem np dziś w 720 - 100kl/s , użyłem twixtora i ... nie da się tego oglądać.

                #29

                Bulczas

                Bulczas

                  Specjalista

                • Użytkownik
                • Pip
                • 237 postów
                  Obiekt spowalniany najlepiej zeby byl na jednolitym tle. Unikniesz w ten sposob artefaktow. On dorabia klatki paosrednie na podstawie klatek sasiednich. Z czegos musi brac te dane. Im wiecej ma szczegolow dookola tym gorzej z tym sobie poradzi.

                  Nie spodziewaj sie cudow w wpolaczeniu vegasa i twixtora. I nie oczekuj ze spowolnienia beda wygladac ja zrobione szybkostrzlna kamera.


                  #30

                  kozlos

                  kozlos

                    Newbie

                  • Użytkownik
                  • 26 postów
                    Rozumiem, ale np. Twoje video to niebo, a ziemia w porównaniu do tego co ja nagrałem. Bawię się ustawieniami cały czas, może uda mi się znaleźć jakąś receptę.

                    Słyszałem (nie wiem na ile to prawda), że w twixtor jest jakaś opcja odpowiedzialna za efekt rozmycia... ang znam dość dobrze, ale raczej ten potoczny :)

                    #31

                    Bulczas

                    Bulczas

                      Specjalista

                    • Użytkownik
                    • Pip
                    • 237 postów
                      Rozmycie to BLUR


                      #32

                      kozlos

                      kozlos

                        Newbie

                      • Użytkownik
                      • 26 postów
                        Tak więc ciągle bawię się Vegasem i coraaaaz więcej potrafię :)

                        ale wraz ze zdobywaną wiedzą, przybywają wątpliwości ;)

                        Otóż zredneruję film, np intro dla siebie. Później renderuję jakiś filmik, zapisuję i zamykam Vegasa. Następnie odpalam ponownie program Sony i wrzucam dwa wcześniejsze filmiki (intro i głowny) i ponownie renderuje w tym samym formacie, by nie nastapily zadne zmiany, a tylko filmy sie polaczyly.

                        I teraz dwie sprawy:

                        Ciągle skraca mi wysokość obrazu przez dodawanie nowych "czarnych pasków", czemu tak się dzieje ?

                        Przy umieszczeniu wcześniej wyrenderowanego filmu ponownie do Vegasa na koncu ( w kazdym przypadku) jest kawalek sciezki dzwiekowej z poczatku, przez co zawsze musze ciac film w odpowiednim miejscu.... tez nie mam pomyslu dlaczego tak sie dzieje...

                        #33

                        Bulczas

                        Bulczas

                          Specjalista

                        • Użytkownik
                        • Pip
                        • 237 postów
                          Zapisuj jako projekt a nie renderuj


                          #34

                          ZiGi

                          ZiGi

                            Specjalista

                          • Użytkownik
                          • Pip
                          • 155 postów
                          • Miejscowość:Warszawa/Dębe Wielkie
                          • Kamera: GoPro Hero5 Black + Hero3 Black
                          • Karta pamięci: Sandisk,64GB,Class 10,UHS-1
                          Kozlos a takie podstawowe pytanie czy w ogóle ustawiłeś na początku wymiary projektu, tzn rozdzielczość, ilość FPS? Czy wybrałeś proporcje obrazu? Wykadrowałeś materiał? Bo coś mi się wydaje że nie zacząłeś od podstaw skoro masz film nie na całym ekranie i masz jakieś wolne miejsce na wyrenderowanym materiale. Ja specjalistą od Vegasa nie jestem ale to są jednak podstawy w tworzeniu projektu video w Vegasie i raczej od tego powinieneś zacząć pracę nad swoim projektem.

                          Pozdrawiam
                          ZiGi

                          Wysłane z mojego SE Arc S za pomocą Tapatalk 2

                          Pozdrawiam
                          ZiGi
                          GoPro Hero 5 Black + GoPro Hero 3 Black + Wi-Fi Remote + Battery BacPac™ + The Frame + Suction Cup 2 + GoPole Reach + FeiyuTech G5 + Sandisk Ultra 64GB UHS-1 Class 10


                           


                          #35

                          Bulczas

                          Bulczas

                            Specjalista

                          • Użytkownik
                          • Pip
                          • 237 postów
                            A czy jak przeciagasz klip do sekwencjji to nie pyta czy dopasowac rozmiar, predkosc..?

                            Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk


                            #36

                            kozlos

                            kozlos

                              Newbie

                            • Użytkownik
                            • 26 postów
                              Co do zapisywania projektów to się zgadzam, ale jest np sytuacja, że do każdego filmu chce dodać np intro, wstawkę etc. która jest już gotowa, to najwygodniej mi po prostu zrobić filmik, a następnie połączyć

                              Czy ustawiłem dane projektu? Tak, ustawiłem, ale nie wiem czy poprawnie. Przy opcji nowy projekt pojawiają się tabelki, gdzie wprowadzam te dane. Nie mogę znaleźć opcji wymiary/proporcje obrazu.

                              p.s - czy jeśli nagrywam np w 720p 100klatek, to ustawiam double pal (50) czy coś takiego? Czy zostawiam po prostu 720p 50?

                              Mi się wydaje, że to miejsce (wolne) przybywa przy ponownym wrzuceniu do Vegasa wyrenderowanego wcześniej materiału (np wspomniane łączenie filmów).

                              Staram się sam znaleźć odpowiedzi w internecie, jednak nie jest to zawsze takie łatwe, dlatego próbuję i tutaj.

                              Przy przeciąganiu klipu, materiału itp, o nic nie pyta.

                              Kiepska sprawa, bo po prostu nie wiem, jak ustawić w opcjach (renderowania) dane parametry? Czy muszą być one zależne od specyfikacji kamery przy nagrywaniu ? Do tej pory wszystko sprowadzam do formatu wmv, wybieram np HD 720 czy 1080, ale tak jest odpowiednio 25 i 50 klatek, a przeciez nagrywam z dwukrotnie większą ich ilością.

                              Może i moje pytania wydają się banalne, ale .... ale dla mnie to wielka niewiadoma :)

                              Generalnie jestem coraz bardziej zadowolony z tego co mi wychodzi. Owszem nie jest to profesjonalnie zmontowany materiał, ale cieszy oko (stwórcy :D). Wg. mnie jeszcze nie jest to hd jakie powinno być - przy renderowaniu traci troszkę na jakości, ale i tak jest dość fajnie. Staram się, kombinuje, każdą wolną chwilę spędzam przy Vegasie i nowej zabawce, ale nie wszystko potrafię sam rozwiązać.

                              #37

                              adrian19x19

                              adrian19x19

                                Newbie

                              • Użytkownik
                              • 31 postów
                              • Kamera: gopro hero 4 black
                              • Karta pamięci: SANDISK Extreme SDXC 64GB
                              pytanie do Bulczas ; Zobacz moje filmy, slowmo robione After Effects + twixtor, montaż w Premiere Pro . Vegas łatwiejszy na początek. Jak masz black to bez niczego uzyskujesz dobre spowolnienie.
                              --




                              możesz napisać z jakimi ustawieniami kamery nagrałeś ten filmik głównie chodzi o slowmo bo duże spowolnienie i nie klatkuje

                              #38

                              Bulczas

                              Bulczas

                                Specjalista

                              • Użytkownik
                              • Pip
                              • 237 postów

                                pytanie do Bulczas ; Zobacz moje filmy, slowmo robione After Effects + twixtor, montaż w Premiere Pro . Vegas łatwiejszy na początek. Jak masz black to bez niczego uzyskujesz dobre spowolnienie.
                                --




                                możesz napisać z jakimi ustawieniami kamery nagrałeś ten filmik głównie chodzi o slowmo bo duże spowolnienie i nie klatkuje


                                720/120 - bez niczego spowolnienie 4x , potem na to twixtor i gotowe. Ważny jest materiał który zwalniasz, jak zobaczysz slowmo z mojego upadku na desce to na początku wali takimi artefaktami że wszystko pływa. Fakt że to było na 60 a nie 120. nie wszystko da się spowolnić twixtorem. Mandarynka też jest 60fps ale światło do bani, z lepszym światłem było by o niebo lepiej, poza tym montowałem to może 5 min i niezbyt się przyłożyłem :roll:


                                #39

                                adrian19x19

                                adrian19x19

                                  Newbie

                                • Użytkownik
                                • 31 postów
                                • Kamera: gopro hero 4 black
                                • Karta pamięci: SANDISK Extreme SDXC 64GB
                                jak dla mnie to co na tym filmiku jest to masakra tak fajnie wyszło to spowolnienie ja cały czas próbuje coś takiego zmontować ale nie mogę tak spowolnić fajnie tyle że ja używam vegasa11

                                #40

                                Bulczas

                                Bulczas

                                  Specjalista

                                • Użytkownik
                                • Pip
                                • 237 postów

                                  jak dla mnie to co na tym filmiku jest to masakra tak fajnie wyszło to spowolnienie...


                                  to pochwała ? czy masakra że do bani? :)

                                  aaaa i chciałem uściślić... chodzi o skok mojego syna z tej kuli? Na koniec jak już zeskoczył to dałem przyspieszenie...



                                  Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →