Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Karta pamięci.

karta drift ghost s ghost karta pamięci

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

michorn

michorn

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Resko
  • Kamera: Drift Ghost S
  • Karta pamięci: Sandisk 32 Extreme

Witam,

 

W trakcie zgłębiania wiedzy na temat kamerek Drift - zauważyłem, że wiele pojawiających się problemów spowodowanych jest kaprysami współdziałania kamery z kartami pamięci. Proponuję aby w tym temcie poruszyć osobno temat kart pamięci.

 

Z jakimi kartami najlepiej pracują kamery Drift?

Z jakmi kartami bywały problemy?

Jaka karta umożliwi wykorzystanie tego co oferuje Ghost S?

 

Wątki przewijały się wplątane w inne dyskusje, a sam temat byłby pomocny - gdyż sam po sobie wiem, że szybciej zdecydowałem się na zakup Drift Ghost S niż wybór karty - tej jeszcze nie wybrałem. :wink:

 

Zaczynając temat, po przeczytaniu kilku wątków w głowie zostaje:

 

Drift lubi SanDisk - i to nie byle jaki. Nie lubi Samsunga.

 

...

 

Zapraszam do podjęcia tematu.

 

Dziękuję.

 



#2

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

Lubi sandisk i to extreme bo z ultra też ktoś miał zdaje się problemy...

Sam używam na Extreme i raz miałem przypadek komunikatu LOW SPEED CARD, ale warunki używania były szczególne bo : kilka godzin używania na mrozie, świeżo po aktualizacji na nowy soft. Poza tym jednym incydentem wzorowo się spisuje.



#3

michorn

michorn

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Resko
  • Kamera: Drift Ghost S
  • Karta pamięci: Sandisk 32 Extreme

A jaka wielkość karty najlepsza?

 

32GB czy lepiej w 64 inwestować?



#4

LeoDogg

LeoDogg

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • Miejscowość:Ciechanów
  • Kamera: GoPro 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
I tu i tu są plusy, większa karta wiadomo więcej zmieśći materiału :) Ja robię na dwóch 32 gb - wyszedłem z załozenia, że jak karta padnie to zawsze polowę materiału się uratuje.


Tapnięte z Ajfona

Ja i cała ta moja twórczość ;)

 




 


#5

robur

robur

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:-
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: Kingston 64GB

Drift obsługuje do 64GB. 64 GB jest lepsza ;) Ja kupiłem kingston 64GB class 10 (10 MB/s) za okolo 130 zł.



#6

camerOOn

camerOOn

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: drift hd ghost-s
  • Karta pamięci: sandisc, 32 GB extreme

Przychylam się do opinii kolegi LeoDogg. Na karcie 32 GB mieści się 3 godziny zapisu w dobrej jakości (a chyba o to nam chodzi). Mniej więcej, tyle czasu trzyma aku. Wniosek: po trzech godzinach wymieniamy kartę i baterię.



#7

Kropek

Kropek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Szczecin
  • Kamera: Ghost S
  • Karta pamięci: Samsung 32 GB (10)

Ja mam Samsunga 32gb 10 klasa I i niestety 2/3 razy wywaliło mi błąd z powodu zbyt wolnej karty (może to wina warunków, z drugiej strony było lekko poniżej 0 więc mróz duży nie był).



#8

dama100

dama100

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • Kamera: Drift ghost S
  • Karta pamięci: SanDisk SDXC 64GB Class 10

Ja mam kartę SanDisk 64 GB UHS-1 Class 10 do 30 MB/s, kosztowała 239 zł  ! (z adapterem) i ciągłe kłopoty z kamerą Drift Ghost HD S. Po paru minutach nagrywania kamera staje (blokuje się -ciągłe czerwone światło zamiast pulsacyjnego podczas nagrywania) a ostatnio pojawiły się błędy w plikach i nie można ich odtworzyć.  Po wgraniu nowego firmware do Drifta 1.00.00. rzadko pojawia się komunikat "Low speed card" (ale pojawia się czasami) ale bardzo czesto po ok. 3 minutach się blokuje i nie nagrywa dalej. Od samego poczatku kamera stwarza problemy, a to nie działał pilot a to właśnie wystepują te blokady . Nie wiem już co robić. Może ktoś ma pomysł. Karta za każdym razem formatowana po usunieciu z niej plików. Mam wrażenie, że karta jest nie do końca kompatybilna. Na stronach www. Drifta wyczytałam, że polecają firmy MaxFlash, Kingston, Verbatim. Nie ma słowa o Sandisk a z drugiej strony tamte firmy albo w ogóle niedostepne w Polsce albo koszt rzędu 400 zł za 32 MB. Jakich kart wy uzywacie. Jestem w stanie zakupić nawet nową kartę (przypuszczam, że to karta tak miesza), ale boję sie wydać kolejne 200 zł na coś co nie przyniesie poprawy. Co radzicie? Czy ktoś ma kartę Sandisk Extreme Pro 95 MB/s 32 GB? Wyczytałam, że Extreme pro i to bardzo szybka może zlikwidować wreszcie to blokowanie. Co sądzicie?



#9

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

używam extreme 45 mb/s  i ,,LOW SPEED CARD" miałem raz czy dwa zaraz po aktualizacji... na dzień dzisiejszy wszystko spoko ;)

z tego co sam robiłem rozeznanie bo chciałem druga kartę kupić to z wolniejszymi niż extreme 45 są problemy ;/



#10

Bordogi

Bordogi

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Drift Ghost Hd
  • Karta pamięci: 32gb

Cześć,

Jestem posiadaczem Ghost HD i o około roku go użytkuję. Kamera czasami spisuje się dobrze, ale bardzo często zdarza się, że nagrywam pliki i później nie można ich odtworzyć. Karty jakie stosuję to ADATA 32GB class 10. Nie wiem dlaczego, ale wczoraj jeździłem motocyklem i nagrało się około dwudziestu plików po 30 minut. Podłączyłem kartę do kompa i pokazało wszytkie pliki, jednakże skopiowało tylko 2 a reszta poszła się ........  Bardzo często zdarza się że nagram powiedzmy 10 plików i wszystkie kopiuję na kompa, a tylko kilka można uruchomić. Używałem kilku takich kart oraz kart samsunga i problem ciagle się powtarza. Zastanawiam się czy nie reklamować kamery bo wydałem kasę, kręcę filmy i nie można ich odtworzyć. Karty także testowałem w aparacie panasonic i nagrywałem filmy full hd na całej karcie i wszystkie z całej karty można odtwarzać bez problemów. Kamera nigdy się nie zacinała, nigdy nie pokazywała, że karty są za wolne. Co o tym myślicie? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi. 



#11

danieleq86

danieleq86

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:Płock
  • Kamera: Drift HD Ghost
  • Karta pamięci: Kingston, 8GB, (10)

Potwierdzam kłopoty z kartami SanDisk Ultra class10. Niestety "Low speed card" występuje u mnie dość często :/ Wcześniej miałem włożoną zwykłą kartę Kingstona class10 (ze swojego telefonu) i takiego problemu nie było. Muszę wymienić...



#12

Redaktor1966

Redaktor1966

    Newbie

  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: sportowa SJCAM SJ2000
  • Karta pamięci: 32GB

Test kart microSD: Kingston U3 90/80 vs Samsung PRO U3 90/80

http://kamerypov.pl/...080/#entry47797

 

Obie katy można nabyć w cenie poniżej 130 zł.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta, drift, ghost s, ghost, karta pamięci