Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Test kart microSD: Kingston U3 90/80 vs Samsung PRO U3 90/80

microsd Samsung PRO U3 Karta GoPro 4 Kingston U3

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Qczer

Qczer

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Miejscowość:Drawsko Pomorskie
  • Kamera: GoPro 4 Black (Phantom 2, Z1-evolution)
  • Karta pamięci: Kingston 64GB C10 U3 90/80

W moje łapki wpadła właśnie nowa karta w kolekcji, która jest bardzo chwalona przez użytkowników tego forum więc postanowiłem ją sprawdzić z kartą, którą ja sam na co dzień używam w mojej kamerce.

 

Do testu daje dwie karty:

 

1.       Kingston microSD SDXC 64GB C10 U3, zapis i odczyt wg producenta 80/90 MB/s (cena na dzień testu ok 120zł)

2.       Samsung PRO microSD SDXC 64GB C10 U3, zapis i odczyt wg producenta 80/90 MB/s (cena na dzień testu ok 160 zł)

 

Załączony plik  Kingston i Samsung.jpg   110,46 KB   14 Ilość pobrań

 

 

Do testu użyłem komputera z USB 3.0 i podpiętym czytnikiem kart Kingston USB3 Hi-Speed Media Reader FCR-HS4.

 

 

04.PNG

 

 

Na załączonych poniżej wykresach zobrazowano prędkości zapisu (czerwony) i odczytu (zielony) danych na testowanych kartach.

Jak widać Samsung wiedział co napisać na opakowaniu (90/80), niestety Kingston tylko to oszacował i przybliżył.

 

Załączony plik  Kingstone 64GB U3 90_80.PNG   11,81 KB   16 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Samsung PRO 64GB U3 90_80.PNG   11,32 KB   13 Ilość pobrań

 

(wyżej Kingston, niżej Samsung PRO)

 

 

Na poniższych wykresach zobrazowano kulturę pracy testowanych kart. Widać wyraźnie, że samsung trzyma się blisko stałego zapisu w granicach 80 MB/s, natomiast Kingston wyraźnie waha się między 60 a 90 MB/s

 

Załączony plik  Kingstone 64GB U3 90_80 wykres.PNG   198,99 KB   14 Ilość pobrań

 
Załączony plik  Samsung PRO 64GB U3 90_80 wykres.PNG   183,89 KB   14 Ilość pobrań

 

(wyżej Kingston, niżej Samsung PRO)

 

 

Wszystko niby pięknie widać na wykresach a mimo to, na dzień dzisiejszy nie ma żadnej różnicy w pracy obu kart w kamerkach sportowych. Obie są wystarczająco szybkie żeby nagrywać np w GoPro 4 Black materiał 4k 30fps lub FullHD 120 fps. Jeśli jednak ktoś planuje zakup przyszłościowo i spodziewa się że będzie tej karty używał w kamerkach kolejnych generacji to warto wziąć pod rozwagę dołożenie 40 zł do minimalnie szybszej ale dużo stabilniejszej karty Samsung PRO (a może nawet PRO+ jeżeli kogoś na to stać)

 

Macie pytania to piszcie, może znam odpowiedź :)


  • jacqu1916 i darekhifi lubią to

#2

Redaktor1966

Redaktor1966

    Newbie

  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: sportowa SJCAM SJ2000
  • Karta pamięci: 32GB

Przymierzam się do kupna kamery Drift GHOST-S, lecz jest problem z kartami pamięci do niej. Czy jest możliwe, żeby i ta karta pamięci, firmy Kingston,  nie spełniła oczekiwań?

http://kamerypov.pl/...-karta-pamięci/



#3

Qczer

Qczer

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Miejscowość:Drawsko Pomorskie
  • Kamera: GoPro 4 Black (Phantom 2, Z1-evolution)
  • Karta pamięci: Kingston 64GB C10 U3 90/80

Ciężko mi mówić o sprzęcie którego nie mam ale kamera na pewno nie nagrywa szybciej niż 30MB/s (240000kb/s), a właśnie taką prędkość minimalną zapisu gwarantują karty z oznaczeniem U3. A w teście widać że karty zapisują z dużo większą minimalną prędkością więc ja osobiście bym brał w ciemno ale może niech się wypowie ktoś kto ma Drift GHOST-S :)



#4

Redaktor1966

Redaktor1966

    Newbie

  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: sportowa SJCAM SJ2000
  • Karta pamięci: 32GB

Dzięki. Chodzi o to, że jest to ZDECYDOWANIE najtańsza karta w tej klasie.

PS

Było dla mnie szokiem, że najszybsze kosztują ponad tysiąc zł, a więc więcej niż większość kamer sportowych i wiele pozostałych.



#5

Qczer

Qczer

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Miejscowość:Drawsko Pomorskie
  • Kamera: GoPro 4 Black (Phantom 2, Z1-evolution)
  • Karta pamięci: Kingston 64GB C10 U3 90/80

Właśnie wyskoczyła mi promocja na samsunga PRO 64GB za 125,-PLN


  • jacqu1916 lubi to

#6

Dragster DH EV

Dragster DH EV

    Newbie

  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Miejscowość:wawa
  • Kamera: GP4 blk
  • Karta pamięci: Samsung (128GB Pro+,2x Pro 64)

Właśnie wyskoczyła mi promocja na samsunga PRO 64GB za 125,-PLN

dla zainteresowanych, wlasnie kupilem samsung pro+ 128gb,dziala dobrze z gp4 blk, w zwiazku z tym mam do oddania 2karty samsung pro 64gb (90/80mb/s) za 220zł.gratis dorzuce 3 baterie z dx.com ktore dzialaja w gp4 20-30minut  w trybie hd



#7

dembol

dembol

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 77 postów

    dla zainteresowanych, wlasnie kupilem samsung pro+ 128gb,dziala dobrze z gp4 blk, w zwiazku z tym mam do oddania 2karty samsung pro 64gb (90/80mb/s) za 220zł.gratis dorzuce 3 baterie z dx.com ktore dzialaja w gp4 20-30minut w trybie hd

    Dobra wiadomość, sam przemierzam się do zmiany karty 64->128.
    Ktoś jeszcze sprawdzał, interesuje mnie 4 Silver.





    Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: microsd, Samsung PRO U3, Karta GoPro 4, Kingston U3