Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Karta SD 128 GB działa z GoPro Hero 2 - sprawdzone :)

SD 128 GB karta pamięci GoPro Hero 2

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

RockSteady

RockSteady

    Newbie

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza
  • Kamera: GoPro Hero 2

Cześć,

 

Nie wiem dlaczego, ale mój pierwszy post odnośnie maksymalnego rozmiaru karty do GP H2 został usunięty bez żadnego wyjaśnienia.

Na forum rekomendowane jest użycie 32 gigowej karty, natomiast w wątku: można znaleźć informację o 64GB.

 

 Dzisiaj miałem okazję testować kartę Micro SDXC I 128GB  Class 10 GoodRam i GoPro Hero2.

 

Jak się okazuje kamera bez problemu radzi sobie z nagrywaniem filmów (1080p 30 kl.) na karcie o tak dużej pojemności. Nic się nie zacinało, wszystko się pięknie zapisało.

 

Jedynym "mankamentem" (do tej pory nie wiem dlaczego, a nie miałem okazji jeszcze się w to zagłębić) okazała się zmieniona godzina, mimo że w kamerce było ustawione jak należy.

 

Firmware: HD2.08.12.312.WIFI.R68.02", "camera type":"HD2"

 

Załączony plik  DSC_0185.JPG   59,61 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  gopro2.PNG   105,92 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  gopro3.PNG   96,17 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  gopro4.PNG   70,96 KB   11 Ilość pobrań

 

Na pytania niektórych użytkowników: "Po co komu taka duża karta, skoro bateria prędzej padnie?" odpowiadam: wolę mieć więcej akumulatorów (zapas) a tylko jedną kartę pamięci, żeby mieć wszystkie zdjęcia i filmy w jednym miejscu.

 

Mam nadzieję, że komuś przyda się ten wpis. W razie czego proszę o pytania, mogę przeprowadzić kolejne testy.

 

 



#2

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Nagraj więcej niż 32 GB. Obawiam się że filmy nagrane wcześniej zostaną skasowane lub nie będzie się ich dało odczytać. Możesz wsadzić dużą kartę ale prawdopodobnie nagrasz tylko 32 GB. Przynajmniej z tego co pamiętam tak się zdarzało na wcześniejszym forum. Jak będziesz miał 4-5 godzinek wolnego to sprawdź :P

Pozdrawiam



#3

RockSteady

RockSteady

    Newbie

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza
  • Kamera: GoPro Hero 2

Hej,

 

Zrobiłem, jak napisałeś i nie ma najmniejszego problemu. Nagrałem 61 GB filmów (nie mam już siły przeprowadzać dalszych nagrań ;)), ale wszystkie się uruchamiają i działają.

Oczywiście nie oglądałem wszystkiego od początku do końca plik po pliku, ale każdy pliczek z osobna uruchamiałem i przewijałem celem sprawdzenia czy nie jest uszkodzony. Uszkodzeń nie stwierdzono.

Jedynym mankamentem jest to, o czym pisałem już wcześniej (niepoprawna godzina powstania plików - timestamp, co ciekawe data się zgadza).

 

W związku z powyższym, śmiało polecam karty o większych pojemnościach niż 32 GB.

Załączone pliki

  • Załączony plik  gopro_fot.PNG   89,35 KB   4 Ilość pobrań
  • Załączony plik  gopro_fot2.png   140,15 KB   4 Ilość pobrań


#4

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Hero2 :) Najlepszy model jak do tej pory.

Pozdrawiam


  • RockSteady lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: SD 128 GB, karta pamięci, GoPro Hero 2