Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

60fps - 1080p - Upgrade Sony Action Cam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
No i Sony zrobiło uprgade SAC do 60fps przy FHD. Dla mnie bomba i kolejny dobry cios w stosunku do GP.



#2

ruti

ruti

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 325 postów
  • Miejscowość:Stalowa Wola
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 64
sprzedam gopro :D
"Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

#3

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Może nie aż tak szybko! Ale zrobili bardzo sensowy upgrade! Poprawiono jeszcze nagrywanie pod wodą! Mnie bardziej ciekawi co zaprezentuje ze sobą 2'ka. Gdyby poprawili foto itp można by zrobić najbardziej sensowną kamerkę na rynku! Szczególnie w odniesieniu do problemów z Blackiem.

#4

Guest__*

Guest__*
  • Guests
OK, ale czy Sony nagrywa dźwięk przy 180p50/60 i 720p50/60, do tej pory nie nagrywał w tych trybach.

#5

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Jeszcze nie wiem ale jutro pewnie ktoś wrzuci filmik na YT! Wiec będzie wiadomo!

#6

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)


Oceniajcie :)

#7

Guest__*

Guest__*
  • Guests
Ale co mam oceniać - film, czy tekst na ekranie? Film jest w 720p, z tekstu nic za bardzo nie wynika, nic nie ma na temat dźwięku przy większym klatkarzu.

#8

Freud

Freud

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 222 postów
    Jeśli sony wprowadzi dźwięk przy większej ilości FPS to będzie w moich oczach poważnym konkurentem dla GoPro :)

    #9

    Guest__*

    Guest__*
    • Guests
    Też się zastanawiałem nad Sony, bo jest tańsza, a obraz ma bardzo dobry. Zniechęciło mnie to, że nie ma dźwięku przy 50/60 klatkach i ma małą ilość akcesoriów. Tak poza tym wydaje się ok.

    #10

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Akcesoria są nowe i jest ich drugie tyle albo i więcej niż było! Zresztą Sony wzięło się za bardziej efektywną promocję SAC! I to widać! Choć stracili co nie co czasu! Wszelkie znaki na niebie wskazują iż Sony nagrywa dźwięk przy 60fps!

    Więcej info o nowych akcesoriach na blogu - sonyactioncam2.blogspot.com

    #11

    Freud

    Freud

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 222 postów

      Wszelkie znaki na niebie wskazują iż Sony nagrywa dźwięk przy 60fps!

      A jakie to znaki? Po czym wnosisz?

      #12

      Guest__*

      Guest__*
      • Guests
      Kamera Sony nagrywa dźwięk tylko w 1080p60 przynajmniej na chwilę obecną opierając się na tym co piszą na stronie Sony.



      Mamy wpis
        
      Nagrywanie / odtwarzanie
      Format filmu
      MPEG4-AVC/H.264
      Nośniki
      Memory Stick Micro™ (Mark 2), Micro SD/SDHC (klasa 4 lub wyższa)
      Rozdzielczość filmu
      1920×1080/60P (PS), 1920×1080/30P (HQ), 1280×720/30P (STD, SLOW, SSLOW), 640×480/30P (VGA)

      gdzie niestety SLOW i SSLOW oznacza spowolnione tempo bez dźwięku.
      i niestety brak systemu PAL czyli 50P, nie wspominając już o 100-stu/120-stu klatkach na sekundę.

      #13

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5194 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
      http://www.youtube.com/watch?v=TVq8trhH6wI

      "Opublikowano 30 kwi 2013

      Just received the 2.0 firmware updated and thought i'd do a quick test on the 1080p at 60 frames per sec (yes sounds works too)..
      Even so it looks bright in the house its actually quiet low light, the video came out surprisingly well considering.


      Otherwise 45seconds came in at 142Mb.

      I got the firmware from sony asia site. Worked well very easy to do the upgrade.

      Sony good to see your've started to wake up, Once Sony always Sony? maybe but you've still got a long ways to go.

      Cheers
      Choco"

      #14

      Freud

      Freud

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 222 postów
        Super. Na prawdę super.
        Szkoda tylko, że tak późno.
        Dla mnie ważniejszy jest lepszy obraz przy ciemniejszych pomieszczeniach, niże b. duża ilość klatek :)

        #15

        Michal

        Michal

          Alpha i Omega

        • Senior Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 5194 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera: Hero 3
        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
        Późno fakt! Dla każdego coś dobrego! Ja dorzucił bym jeszcze lepszą funkcję foto! ponoć sensor jest 16mpx - choć nie wiem czy jest tak na pewno!

        #16

        Guest__*

        Guest__*
        • Guests
        Jakość po ciemku nie jest aż tak dużo lepsza w Sony.

        Mogę jeszcze dopowiedzieć, że Sony robi zdjecia tylko w 2 MPix, a GoPro używa pełniej matrycy.

        GoPro filmuje też w formacie 4:3 co jest dla mnie super rozwiązaniem, widać na filmie dużo więcej niż w 16:9, Sony niestety tego nie ma.

        Brak pilota w Sony

        Tryb VGA w Sony jest dla mnie na plus w stosunku do Gopro. Czasem przydaje się niska rozdzielczość. Gry np. obraz nie jest tak ważny jak dźwięk, lub wielkość pliku. Szkoda, że w GoPro nie ma trybu VGA 640x480p25/30[50/60] i QVGA 850x480p25/30[50/60]

        #17

        Michal

        Michal

          Alpha i Omega

        • Senior Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 5194 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera: Hero 3
        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
        Ok ale jaką cenę ma SAC a jaką Sony? Polit myślę ze 2 go dorzucą! Mi chodzi o samą jakość obrazu! Która jest lepsza? Gopro 3 vs Sony Action Cam można by jeszcze dorzucić do porównania Drift! Choć ciekawe czemu u nas nikt nie promuje Contura który też jest dobry!

        #18

        Guest__*

        Guest__*
        • Guests
        Jeśli już porównujemy GoPro z Sony, to powinniśmy porównać w tej samej klasie cenowej, czyli GoPro Hero Silver z SAC i w tych samych parametrach czyli np. 1080p60.

        #19

        Guest__*

        Guest__*
        • Guests

        http://www.youtube.com/watch?v=TVq8trhH6wI

        "Opublikowano 30 kwi 2013

        Just received the 2.0 firmware updated and thought i'd do a quick test on the 1080p at 60 frames per sec (yes sounds works too)..
        Even so it looks bright in the house its actually quiet low light, the video came out surprisingly well considering.


        Otherwise 45seconds came in at 142Mb.

        I got the firmware from sony asia site. Worked well very easy to do the upgrade.

        Sony good to see your've started to wake up, Once Sony always Sony? maybe but you've still got a long ways to go.

        Cheers
        Choco"


        Czy widzicie na filmie moziome mruganie, nieciągłości w czasie odtwarzania, czy tylko jest to u mnie? Jeśli miałby być taki obraz w 1080p to kaszana.

        #20

        Michal

        Michal

          Alpha i Omega

        • Senior Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 5194 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera: Hero 3
        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
        Ta jakość nie jest aż taka rewelacyjna! Ale nie wypowiadam się gdyż nie mogę powiedzieć niczego na własnym przykładzie inna sprawa ze każda kamerka filmuje dobrze w dobrych warunkach!