Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

60fps - 1080p - Upgrade Sony Action Cam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21

Guest__*

Guest__*
  • Guests
Youtube swoją droga też nieźle knoci nagrania. Gry porównam swoje nagrania z dysku i to co wrzuciłem na youtube to różnica jest bardzo duża. Dlatego filmy z youtube możemy traktować z przymrużeniem oka.

#22

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
I to bardzo dużym! Swoja stroną zastanawiam się jak udaje im się na YT nieraz wrzucić nagrania jakości żylety! Ewentualnie jakie ustawiania należy ustawić by YT dawał ciekawe rezultaty! Co ciekawe jakość filmów od Sony tych oficjalnych też nie odbiega zbytnio od tego daje kamerka! Co innego z kolei w przypadku GP.

#23

Jaco

Jaco

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 63 postów
    Dlaczego niektóre filmy na youtube wyglądają jak żyleta!
    Odpowiedź jest prosta...
    max bitrate filmu dla szarego użytkownika wynosi zaledwie 8000 kb/s dla filmu 1080p, jeśli tylko zwiększymy bitrate youtube i tak nam dokona ponownej dekompresji do 8000 kb/s.

    Za to dla twórców, czyli kanałów komercyjnych takie jak: Sony, GoPro itp. bitrate wynosi 50 000 kb/s dla filmu 1080p

    Zapraszam do lektury


    #24

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Domniemywam że nie ma sposobu na nie komercyjne uzyskanie lepszego bitrat'u?

    #25

    Jaco

    Jaco

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 63 postów
      Musisz albo podpisać umowę z Youtube, albo zdobyć dużą liczbę subskrypcji wtedy możesz ubiegać się o konto komercyjne.
      Nieco lepszym serwisem, ale również z pewnymi ograniczeniami jest Vimeo - szału jednak niema

      #26

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5194 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
      Vimeo dobrze znam :) Choć o dziwo dla oka moja ostatnia produkcja lepiej prezentuje sie na YT!

      #27

      Guest__*

      Guest__*
      • Guests
      no to teraz Sony namieszało i tacy jak ja którzy chcą gopro zaczęli brać soniacza pod uwage

      #28

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5194 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
      hehehehehe - jeszcze pewnie zaraz Drift dorzuci aktualizację do 60fps 1080p :P i to dopiero będzie :)

      #29

      Guest__*

      Guest__*
      • Guests
      Sony jest ok, CMOS jest ten sam co w GP3B, obiektyw też jest dobry, muszą tylko dopracować firmware by miał większe możliwości i więcej akcesoriów. Co pewnie za jakiś czas się stanie.

      Jeżeli Sony będzie na tym samym poziomie co GoPro, a nie będzie z nią problemów typu zawieszanie, uszkodzone nowe kamery itd, to na pewno będzie w czołówce w rankingach.

      #30

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5194 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
      Tych problemów jak na razie nie ma :) i co ciekawsze z tego co obserwuje na Yt i na forach :P jest drugą sprzedającą się po GP kamerką w PL :) Akcesoria już są luknij sobie blog - sonyactioncam2.blogspot.com

      A jak zmienił być SAC co dorzucił byś w upgrade?

      #31

      Guest__*

      Guest__*
      • Guests
      Tego nie wiem, bo nie miałem SAC w rękach, ale chciałbym by miała w sobie przynajmniej to co GP3 Black.

      #32

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5194 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
      Wiesz moim zdaniem to kawał dobrej kamerki - mi brak tylko funkcji foto takiej z prawdziwego zdarzenia :) Idą w dobrym kierunku w końcu akcesoria są inna sprawa czemu tak późno. Ciekawe tylko czy i kiedy wyjdzie SAC 2! Do września mamy czas aczkolwiek do września minie nam najlepszy czas na ekspozycję kamer sportowych :)

      #33

      Guest__*

      Guest__*
      • Guests
      Ja mam GP3 Black i nie narzekam, działa mi bardzo dobrze i spełnia moje oczekiwania, więc na razie nie myślę jej wymieniać na jakakolwiek kamerę.

      Za kilka lat gdy wejdzie 4K/8K, to pewnie wtedy pewnie zmienię. Full HD będzie wtedy traktowane jak teraz WVGA. Ewolucja zrobi swoje.

      #34

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5194 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
      Tutaj się z tobą zgodzę gdy wejdzie 8k albo bóg wie co jeszcze! To będzie inny świat :P Ale bardziej serio pisząc w zamiarach mam również iż tak powiem zużycie swojej hero 3 do reszty! Co nie zmienia faktu że SAC i jego drugą odsłonę o ile będzie pobawił bym się z chęcią :)

      #35

      kolosm

      kolosm

        Newbie

      • Użytkownik
      • 3 postów
        Ja też 2tyg temu miałem taki dylemat..... i choć wiem że ogólnie gp3b jest lepszym sprzętem.... po prostu przeważyła cena, jednak 1100zł a 1900 to spora różnica, najbardziej mi zależało na 120kl w 720p + fajna jakość obrazka (porównywalna) i to tutaj mam, co do akcesoriów to jednak widać z czasem że będzie ich coraz więcej.
        Filmy w slow motion przy zabawie z dzieciakami oraz w wodzie bezcenne;)

        #36

        Michal

        Michal

          Alpha i Omega

        • Senior Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 5194 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera: Hero 3
        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
        Więc rozumiem że masz Sony Action Cam a w swoim profilu wpisałeś Hero 3 Silver ;) Zapytam inaczej aktualizowałeś do 60fps 1080p?

        #37

        kolosm

        kolosm

          Newbie

        • Użytkownik
        • 3 postów
          Michale tak, bo podczas rejestracji nic innego niż w/w kamera nie chciała dalej przejść tego procesu, spokojnie, mam SAC:)
          Oczywiście że ją zaktualizowałem, nie mam za bardzo porównania czy jest lepiej bo ją wcześniej za krótko miałem, ale faktem jest że w 1080p mam 60kl;)

          #38

          xhonet

          xhonet

            Newbie

          • Użytkownik
          • 10 postów
            Osobiście posiadam GoPro Hero3 BE oraz SAC (oby dwie z najnowszym Frimware)
            Moim zdaniem SAC jest lepsze przy złym oświetleniu i w momencie kiedy komuś zależy na dynamicznej stabilizacji obrazu (zawsze przecież można ją dołożyć podczas obróbki filmu)
            GoPro ma przede wszystkim dużo więcej opcji dzięki, której dostosujemy obraz pod późniejszą obróbkę. W SAC mamy kilka standardowych trybów i nic po za tym.
            O zdjęciach z SAC nawet się nie wypowiadam bo 3 letnie komórki robią lepsze (więc nie zrobimy sobie dynamicznych zdjęć). W GoPro natomiast zdjęcia wychodzą już na fajnym poziomie.
            Denerwuje mnie przesycenie jakie daje SAC, a szczególnie niebieskie poświaty nieba, jasnego światła wpadającego przez okna itp. W GoPro natomiast noc wygląda koszmarnie (pikseloza)

            Kamerki testowałem podczas jazdy na motocyklu, pływaniu, wspinaczce, nartach i domowych ujęciach.
            Akcesoria tu i tu są drogie, a wręcz porównywalne (a kto nie wierzy zapraszam na strony polskich sklepów:):) ).'

            Według mnie warto mieć jedną i drugą kamerkę. Oby dwie bardzo fajnie się uzupełniają i są w sumie najlepsze na rynku w chwili obecnej.
            Niestety koszt fajnego zestawy akcesoriów i tych dwóch kamerek to prawie 4,5 tyś zł. (ale warto!)

            Załączam filmik nagrany moim SAC z urodzin dziecka znajomego. Filmik tylko sklejony bez filtrów itp.



            Pozdro

            #39

            Drift Innovation

            Drift Innovation

              Specjalista

            • Konto oficjalne
            • Pip
            • 294 postów
            • Miejscowość:Warszawa
            • Kamera: DRIFT GHOST 4K
            • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)
            bardzo przyjemny, klimatyczny film urodzinowy!
            fajna muzyczka robi tu robotę...gratuluję fajnego materiału i super pamiątki :)

            - ciekawa alternatywa - sprawdź!

             

            - oficjalny FB - zapraszamy!


            #40

            Michal

            Michal

              Alpha i Omega

            • Senior Moderator
            • PipPipPipPipPip
            • 5194 postów
            • Miejscowość:Polska
            • Kamera: Hero 3
            • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

            Michale tak, bo podczas rejestracji nic innego niż w/w kamera nie chciała dalej przejść tego procesu, spokojnie, mam SAC:)
            Oczywiście że ją zaktualizowałem, nie mam za bardzo porównania czy jest lepiej bo ją wcześniej za krótko miałem, ale faktem jest że w 1080p mam 60kl;)


            A mógłbyś wrzucić jakieś nagrania dla porównania! Jak oceniasz SAC? Masz porównanie z GP3?