Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Gopro Hero 3 Black, słaba ostrość, czy tak powinno być ?

gopro hero 3 black ostrość focus

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

maylo

maylo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Kamera: Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 32GB

Witam serdecznie.

Kamerkę kupiłem jako nową - odpakowaną w celi sprawdzenia. Z przeznaczeniem do quadrocoptera. Ku mojemu zdziwieniu kamera ma bardzo słabą ostrość dla dalszych obiektów - wszystko się zlewa, brak jest szczegółów. dla obiektów w promieniu 5 metrów wszystko wydaje się być wporządku

Czy jest to normalne przy tej klasie kamer ? Czy poprostu moje "wymagania" są zbyt wysokie - jesli tak nie chcę wiedzieć jak nagrywa hero 3 Wihite .

Wcześniej latałem z rejestratorem samochodowym za 250 zł który po mimo ciemniejszego - również szklanego obiektywu i większej kompresji dla H264 oferował ostrość bez porównania , musiałem dokonac zmiany ponieważ nie da się podłączyć nadajnika wizji do tego rejestratora.

Proszę Was o sprawdzenie / porównanie - nie wiem czy oddac kamerę, wysłać na gwarancję czy wszystko jest wporządku i po prostu muszę "z tym żyć " lub dozbierać na H3 Black +

Dodatkowo kamera sama robi mi zdjęcia podaczas nagrania video , nie mogę tego wyłączyć.

Materiał 1080p 25fps - org, zrzut z karty



Zdjecia równiez bez obróbki które kamera sama zrobiła podczas nagrywania video.



Pozdrawiam

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  G0010112.JPG   95,55 KB   28 Ilość pobrań
  • Załączony plik  G0010126.JPG   96,84 KB   26 Ilość pobrań


#2

mistrzCK

mistrzCK

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1435 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, 4x 32 GB

Po pierwsze to wypadałoby się przywitać w dziale przedstaw się.

Po drugie powinieneś trochę poczytać bo takie tematy są przynajmniej 4.

Gdzie ty teraz kupiłeś 3Bl jako nową?

Wyłącz protune i poczytaj trochę instrukcję



#3

maylo

maylo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Kamera: Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 32GB

Dziękuję za odpowiedź.

Już przedstawiony :-)

Kamera była kupiona (nie przezemnie) ok. miesiąca temu w AT outlet - leżak magazynowy

Znazałem dwa podobne tematy dotyczące wersji black (bez +) jednak liniki do materiałów video wygasły i nie mogę porównać ze swoim materiałem.

O ile Pamiętam Protune jest wyłączone - nie włączałem opcji których nie znałem . WB na auto - sprawdzę jak wrócę do domu.



#4

Micheł

Micheł

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 197 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB

Mam chyba z 4 zdjęcia z mojego starego blacka więc jak chcesz to ci mogę podesłać na pw.



#5

maylo

maylo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Kamera: Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 32GB

Jeśli możesz podeślij :-)



#6

mistrzCK

mistrzCK

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1435 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, 4x 32 GB
Jest też taki temat, że kamery te wychodziły z wadą fabryczną polegającą właśnie na źle ustawionej ostrości.
Gdzie kupiona? Sam używam 3black (uważam że to drugi najbardziej udany model) i na pewno nie mam czegoś takiego. Podeśle ci coś później.
Pozdrawiam
 
PS. Może masz ustawione ISO lub CAM RAW?
EDIT wrzucam obiecane zdjęcie zrobione przed chwilą. Wrzucam przez tp więc może trochę zwariować bo były takie przypadki. 432b1965a6a95032730f09cc9dfe789d.jpg

#7

maylo

maylo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Kamera: Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 32GB

A więc tak :

Z tego co wyczytałem wychodziły kamery z fabrycznie źle ustawioną ostrością ale były to modele 3+ i tam modyfikacja polega na przekręcenia pierscienia z soczewką - u mnie tego się nie da zrobić obiektyw jest troche inaczej zbudowany i nie da się dostać do tego pierścienia.

Kupiona - tak jak pisałem AT outlet Częstochowa

Tak jak myślałem Pro tune wyłaczone było cały czas. 

Camraw mogę ustawić tylko po włączeniu Protune.

Dzięki za zdjęcie - moja z bliska nagrywa i robi zdjęcia wporządku - wolnej chwili zrób jakieś drzewa w oddali czy coś co będzie dalej a nie na 1 planie.

------------------------

Micheł dzięki za foty , porównam ze swoimi ale muszę zrobić je w pełnej rozdzielczości jak Twoje.

  



#8

maylo

maylo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Kamera: Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 32GB

Jak dla mnie jest to nie doprzyjęcia jak na kamerę za niecały 1000zł ...

Zdjęcie w 12mpx.





Tu z bliska które w/g mnie jest ok.



#9

mistrzCK

mistrzCK

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1435 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, 4x 32 GB
To nie jest aparat, ale zdjęcia nie powinny być aż tak złe. Za 1000 zł nie kupisz dobrego obiektywu.
Pozdrawiam

7043a439d567966be1da2f0fd9fd2b45.jpg

#10

maylo

maylo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Kamera: Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 32GB

Witam!

Otóż wszystko się wyjaśniło. Brak ostriości w kamerze dawał mi się co raz bardziej we znaki, zamówiłem na próbę zamiennik obiektywu i już na etapie wymiany wszytko było jasne. A więc obiektyw który był w kamerze (nie wiem czy jest org) ktoś po ustawieniu ostrości zblokował sklejając go kropelką - klej po wyschnieciu zostawił wewnatrz siwy nalot - stąd brak ostrości po rogach. Nie wiem na ile zamiennik obiektywu odpowiada orginalnemu ale po wymianie ostrość jest prawidłowa. Dziękuję wszystkim za pomoc :-)

Załączone pliki

  • Załączony plik  DSC07313.JPG   42,9 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  GOPR0299.JPG   154,86 KB   18 Ilość pobrań



Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gopro hero 3 black, ostrość, focus