Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Laptop do 3 tyś - 4k


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#61

caraluch78

caraluch78

    Newbie

  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: GoPro HERO5Black, Karma grip
  • Karta pamięci: Sandisc 64GB

Jakoś tak się dziwnie składa, że maszyny gamingowe mają najlepsze podzespoły do obróbki.

Co nam potrzeba? Jak najwydajniejszy procek, dużo RAM i jak najlepsza karta graficzna.

Komputery pod office raczej nie dadzą rady, a te gamingowe muszą pociągnąć coraz bardziej zaawansowane gry na wysokich detalach.

Tak sobie to tłumaczę.

Jeśli chcesz kompa stricte pod produkcję gier lub profesjonalne narzędzie do klejenia to jak pisałem wcześniej w tym wątku:

- 3 dyski - 1 pod system SSD, jeden na pliki źródłowe 7200 obr lub SSD (dużo danych więc wysoka cena SSD), oraz jeden na zapisywany materiał

- 2 procesory w macierzy (2x 4 rdzenie lub droższy 8 rdzeniowy)

- 32 GB RAM (można przesiąść się już na DD4 idąc z duchem czasu)

Mój brat kiedyś projektował gry i w pracy miał coś takiego:

To jest nowy setup, ale coś działające na takiej zasadzie.

Umówmy się. Forum kamer sportowych, sprzęt to zabawka w porównaniu do prawdziwych kamer, komputery dobieramy w zasięgu budżetu przeciętnego zjadacza chleba i do potrzeb nagrań hobbystycznych.

Jeśli masz kasę przeznaczoną na samochód, ale wolisz gładko obrabiać filmy z wakacji polecam ci to:

Pozdrawiam

No kolego to pojechałeś z linkami do kompów :) za polot i finezje szacun ;)

My tutaj to bawimy się filmami z kamerek sportowo - coś tam coś tam  i potrzebujemy kompa ponad przeciętnego na rynku . Ja postawiłem na gambinga bo tak jak wspomniałeś są to kompy ( laptopy ) dobrze wyposażone i jak ktoś ma 4 do 5tys to najprostszy wybór . 

Wydaje mi się jednak ,że 16 GB ram w zupełności dziś do wideo wystarcza ( wiadomo nigdy za wiele ) ale styka bo mi w GoProStudio nie przekracza poboru 6GB.

Co do grafiki to nvidia GeForce nie bierze "udziału " w GoProStudio i pracuje ów program na karcie zintegrowanej ( bynajmniej w moim Y700 )- mogę się mylić , ale na 100% nie widzę GoProStudio jako program obsługiwany w ustawieniach GeForce .

No i na 100% masz rację ,że procek to podstawa i właśnie tutaj mój Y700 tylko nie wyrabia, bo jak widać na fotkach powyżej w linku CPU sięga maxa podczas konwertowania Video. 

Wniosek dla obróbki video na poziomie "amatora- pasjonaty" Procesor to podstawa + 16GB ram(minimum wystarczające)  + SSD a Grafika np GeForce mniej znacząca ( chyba że się mylę co do udziału GeForce w obróbce Video )

Pozdrawiam  



#62

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
Ja działam na premiere pro, tam praca jest wspomagana kartą graficzną

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

#63

deanehartley

deanehartley

    Newbie

  • Użytkownik
  • 1 postów

    Pozwólcie, że nie będę zakładał nowego tematu bo ten jest po pierwsze żywy a po drugie moje pytanie mniej więcej wpisuje się w temat.

     

    Otóż potrzebuję laptopa do obróbki, podkreślam domowej i amatorskiej z kamerki gopro, trochę do zdjęć (PS, Lightroom). Jednak ważne jest dla mnie żeby cały proces odbywał się sprawnie i w miarę płynnie.

     

    Druga ważna rzecz że chcę żeby laptop był używany również a nawet głównie do pracy i był co najważniejsze mobilny - stąd mój upór co do wielkości lapka (max 14''). Do samej pracy z multimediami podłącze sobie do niego monitor.

     

    Znalazłem poniższe konfiguracje i zastanawiam się czy są cokolwiek warte, czy można na czymś takim sprawnie popracować? Dodam jeszcze że budżet to około 5k.

     

    1. 

    2. 

    3. 

     

    Co sądzicie o laptopach Apple w tym kontekście? Będę wdzięczny za rady :)



    #64

    Krzysztof Nowak

    Krzysztof Nowak

      Newbie

    • Użytkownik
    • 2 postów

      Apple to obróbki filmów :P nie.

       

      Z tych co podałeś MSI jest zdecydowanie najwydajniejszy, aczkolwiek jak nie jest to profesjonalna praca wystarczy spokojnie Asus.


      • deanehartley lubi to

      #65

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1919 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
      Apple daje radę, ale jest słabszy od mojego MSI. Druga sprawa, że za konfigurację taką samą jak w normalnej firmie u Apple zapłacisz 2,5 razy tyle. Poczytaj to:
      http://kamerypov.pl/...róbki/?hl=apple
      Za taką kasę poszukaj już może lapka z matrycą 4k? Choć ciężko w sumie będzie do 14".
      Porównaj sobie na benchmarkach bebechy. Link dawałem gdzieś wyżej. MSI będzie najlepszy ale ma taką uziarnioną matrycę. Musiałbyś zobaczyć w sklepie. Apple jak najbardziej do zdjęć. Ma dobre odwzorowanie Adobe RGB. MacBook żony w przeciągu miesiąca jest 2 raz w serwisie. Tego nikt nie bierze pod uwagę że to sprzęt bardzo awaryjny. Bardzo mobilny, bateria trzyma tyle samo co mi bo mamy obydwoje 17'. No może MacBook trochę dłużej, tyle że ja baterię w razie czego dokupie i wymienię bez problemu 😂 Mają fajne 13' ale za taką cenę zlozyłbym stacjonarkę petardę i kupił laptopa o takich samych parametrach ( cena około 13 tys). Apple nie lubi TV. Mojej żony nieraz łączy ale nie skaluje do pełnego ekranu. Taka fanaberia. MacBook nie ma wejścia czytnika kart SD 😣 Upierdliwe tak że masakra. Niby bzdet ale strasznie uprzykrza życie.
      Generalnie nie radzę Apple. Drogie i awaryjne ale ładne i lekkie. Myszka kosztuje 300 😅
      Ważny, o ile nie najważniejszy jest program na którym pracujesz. Jeśli nie będziesz grał w gry itp. to w sumie grafika ci nie potrzebna . Najważniejszy jest zawsze procesor. RAM zawsze możesz dołożyć. Powinno być minimum 8 komfort zapewnia 16gb.
      Procek najważniejszy! Benchmark i do dzieła 😃
      Pozdrawiam


      Wysłane z mojego LIFETAB_P891X przy użyciu Tapatalka
      • deanehartley lubi to

      #66

      parapa

      parapa

        Newbie

      • Użytkownik
      • 8 postów

        Witam!

        Da rade obrobić ten laptop filmiki w fullhd ewentualnie w 720p z kamerki sportowej?

        pozdr.:)



        #67

        Krzysztof Nowak

        Krzysztof Nowak

          Newbie

        • Użytkownik
        • 2 postów

          Tak da rade procesor jest 4 rdzeniowy 

          Zamontowane dwa dyski w laptopie