Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

monopod


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
222 odpowiedzi w tym temacie

#1

leeon1981

leeon1981

    Newbie

  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Miejscowość:węgorzewo
  • Kamera: GoPro HERO3 Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk (10)
witam. mam male pytanie. czy ktos moglby polecić jakis monopod solidny, ktory sie nie łamie, ugina, obraca mimowolnie.
kupiłem cos takiego za 67pln i jest to zmarnowana kasa nie polecam.
wytrzymal pol dnia podczas testowania w basenie.
TRAGEDIA!!!!
Ggnie sie, obraca na lewo i prawo pod ciezarem kamery, i w wykonaniu nie pewny. ps. rozpolowil sie na dwie czesci po kilku godzinach. strach zakladac kamery zeby nie zgubić!!!

#2

Darro

Darro

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 364 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)
Ja kupiłem taki:


ale też nie polecam, ukręciła się śrubka mocująca głowicę...

Teraz poluje na taki:


#3

Konio

Konio

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 115 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: 3BE
  • Karta pamięci: 32
Ja zakupiłem właśnie ten SP POV Pole 36

Póki co nie miałem możliwości przetestować go "w boju", ale wydaję się dobrym wyborem.
  • axtxn lubi to

#4

JohnyAcro

JohnyAcro

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 55 postów
    leeon1981 - Również kupiłem ten sam monopod, lecz trochę taniej. Oczywiście napisałem sprzedawcy wszystkie jego wady po czym odpisał, że nie spotkał się jeszcze z takimi problemami jak uginanie się pod własnym ciężarem czy obracaniem kamery. W aukcji napisał, że idealnie nadaje się do ekstremalnych warunków filmowania czyli ogólnie towar niezgodny z opisem. Sprzedający kazał odesłać monopoda w celu sprawdzenia, ale nie mam zamiaru dopłacać do tego interesu. Swoją drogą ten pasek urwał się po chwili noszenia na ręce, gdyż otwór w monopodzie jest tak ostry że przecina go po chwili;/

    #5

    matti

    matti

      Newbie

    • Użytkownik
    • 35 postów
    • Miejscowość:G-a
    • Kamera: GoPro Hero 3 Black
    • Karta pamięci: Samsung 64GB micro sdxc
    SP POV POLE wyszedł jeszcze w wersji z mocowaniem na pilota .
    321konio napisz z czego jest zrobiony ten kijek czy to tworzywo czy aluminium sam jestem zainteresowany zakupem jego a znalazłem go za 200 pln
    p.s Witam wszystkich, jestem tu nowy chociaż czytam forum od jakiegoś czasu .

    #6

    Darro

    Darro

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 364 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
    • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)
    Ten z mocowanie pilota nawet ciekawie się prezentuje, ma jeszcze regulowaną głowicę (musi mieć dlatego, że mocowanie pilota jest stałe)... tylko, żeby był ciut krótszy po złożeniu...

    #7

    matti

    matti

      Newbie

    • Użytkownik
    • 35 postów
    • Miejscowość:G-a
    • Kamera: GoPro Hero 3 Black
    • Karta pamięci: Samsung 64GB micro sdxc
    po złożeniu ma 34,6 cm to można jeszcze przełknąć trochę gorzej z cena u nas 339 zł (139 zł więcej za możliwość zamocowania pilota to sporo )

    #8

    Darro

    Darro

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 364 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
    • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)
    Ja mocowałem pilota do normalnego monopoda rzepem... ale przydaje, szczególnie jak filmuje na pełnej długości...

    #9

    leeon1981

    leeon1981

      Newbie

    • Użytkownik
    • 27 postów
    • Miejscowość:węgorzewo
    • Kamera: GoPro HERO3 Black
    • Karta pamięci: 32GB SanDisk (10)
    JohnyAcro. twoj pasek sie urwal a moj nie bo........ nie moge zalozyc go na reke. mierzona pewnie na chińczyku. ps ja tez te gó..... kupilem taniej jakies 66pln
    jeszcze raz TRAGEDIA!!! NIE POLECAM!!!!

    #10

    JohnyAcro

    JohnyAcro

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 55 postów
      Taa ten pasek ledwo wszedł na rękę a chwilę później przerwał się;/ Jedyna rzecz jaką można z nim zrobić to posklejać taśmą żeby kamera nie latała a pasek zamontowałem przy przejściówce do tripoda i mam na smyczce z GoPro. Jak zbiorę kasę to kupuję coś lepszego ;/

      #11

      leeon1981

      leeon1981

        Newbie

      • Użytkownik
      • 27 postów
      • Miejscowość:węgorzewo
      • Kamera: GoPro HERO3 Black
      • Karta pamięci: 32GB SanDisk (10)
      hehe!!! normalne umysly mysla tak samo! owinelem wczorac monopoda tasmą. nie sklada sie ale ugina sie nadal (moze troche mniej)!!!! z paskiem sobie odpuścilem!

      #12

      macix

      macix

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 72 postów
      • Kamera: gopro hero 4 silver
      • Karta pamięci: 64gb/samsung/klasa 10
      ja kupiłem ten, nieco go zmodyfikowałem i jest świetnie :) nawet z lustrzanką nie ma problemu, nie lata, nie ugina się

      #13

      piecykmhn

      piecykmhn

        Newbie

      • Użytkownik
      • 5 postów
        Ten monopod SP POV Pole jest dostępny też w wersji krótszej: co według mnie też nie jest głupim wyborem, bo nie wiem jak Wy, ale ja baaardzo rzadko kameruję z odległości 90cm.

        #14

        matti

        matti

          Newbie

        • Użytkownik
        • 35 postów
        • Miejscowość:G-a
        • Kamera: GoPro Hero 3 Black
        • Karta pamięci: Samsung 64GB micro sdxc
        Jeśli ktoś zastanawia się nad monopodem to polecam sp pov pole 36 jestem już jego szczęśliwym posiadaczem solidnie wykonany, wygodny i stabilny .

        #15

        Darro

        Darro

          Ekspert

        • Użytkownik
        • PipPip
        • 364 postów
        • Miejscowość:Warszawa
        • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
        • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)

        polecam sp pov pole 36

        No i elegancko, zastanawiam się czy czekać na ten z uchwytem do pilota, ale 100 pln droższy, więc chyba kupuję 36-stkę...

        #16

        matti

        matti

          Newbie

        • Użytkownik
        • 35 postów
        • Miejscowość:G-a
        • Kamera: GoPro Hero 3 Black
        • Karta pamięci: Samsung 64GB micro sdxc
        nie warto dopłacać ja zaczepiłem pilota do uchwyt w rękojmi i jest gitara :)

        #17

        leeon1981

        leeon1981

          Newbie

        • Użytkownik
        • 27 postów
        • Miejscowość:węgorzewo
        • Kamera: GoPro HERO3 Black
        • Karta pamięci: 32GB SanDisk (10)
        a czy ktos moglby powiedzieć z czego jest wykonany monopod SP Uchwyt P.O.V. REMOTE POLE 39 z uchwytenm na pilota (aluminium czy tworztwo) bo min. producent pisze ze nie nadaje sie do nurkowania. czy to chodzi im ze jest pilot czy konstrukcja monopodu na to jakos nie pozwala???

        #18

        Konio

        Konio

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 115 postów
        • Miejscowość:Zielona Góra
        • Kamera: 3BE
        • Karta pamięci: 32

        a czy ktos moglby powiedzieć z czego jest wykonany monopod SP Uchwyt P.O.V. REMOTE POLE 39 z uchwytenm na pilota (aluminium czy tworztwo) bo min. producent pisze ze nie nadaje sie do nurkowania. czy to chodzi im ze jest pilot czy konstrukcja monopodu na to jakos nie pozwala???


        Niby SP P.O.V. Pole 36 też nie nadaje się do nurkowania. Ale jak go kupowałem to sprzedawca zastrzegał się, że nie ma najmniejszego problemu z tym.
        W każdym razie dopiero wróciłem z plaży, gdzie to używałem uchwyt w wodzie. Nic się nie dzieję, oprócz tego, że woda dostaje się do środka i przy składaniu "wypsikuje" ją.
        Umyłem go po powrocie pod kranem, wciągając i wypuszczając z niego wodę. Teraz schnie na dworze. Mam tylko nadzieję, że woda nie zaszkodzi mu i nie zacznie śniedzieć od środku itp.

        Co do wykonania, myślę, że wykonane są tak samo, czyli aluminium wraz z tworzywem.

        #19

        matti

        matti

          Newbie

        • Użytkownik
        • 35 postów
        • Miejscowość:G-a
        • Kamera: GoPro Hero 3 Black
        • Karta pamięci: Samsung 64GB micro sdxc
        używałem SP POV POLE w wodzie słonej i także potwierdzę, ze nic się nie dzieje .

        #20

        jarzombek007

        jarzombek007

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 52 postów
          Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego spytam tutaj. Czy ktoś z Was używa lub używał tego: Czy warto jest kupić? Cena podobna do SP POV Pole 36, dlatego pytam co lepiej :)