Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Test DRIFT GHOST-S

drift ghost-s test footage

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

#21

ayu

ayu

    Newbie

  • Użytkownik
  • 48 postów
    Dzięki za testy. Przydatna rzecz. Ale powtarzam pytanie w kwestii która dla mnie jest ważna. Jak jest z rozdzielczością foto w zdjęciach z interwałem. Bo np w sony to tylko 2MP w GP full. Jak jest w drifcie?
    Jak jest wogóle z jakością fotek?

    z telefonu



    #22

    acezary

    acezary

      Newbie

    • Użytkownik
    • 24 postów

      Drift Ghost-S przy opcji TIMELAPS wykonuje pełnowymiarowe klatki 12MP (4000x3000) - jakość bardzo dobra. Bardzo mało szumów, brak artefaktów na krawędziach - jakość  DSLR



      #23

      Drift Innovation

      Drift Innovation

        Specjalista

      • Konto oficjalne
      • Pip
      • 294 postów
      • Miejscowość:Warszawa
      • Kamera: DRIFT GHOST 4K
      • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)

      Z naszej strony mogę tylko napisać, że poprawa zdjęć jest równie duża co filmów. Póki co zdąrzyłem zrobić kilka fot w sztucznym świetle w pomieszczeniu i po wrzuceniu do komputera byłem pod dużym wrażeniem.


      - ciekawa alternatywa - sprawdź!

       

      - oficjalny FB - zapraszamy!


      #24

      ayu

      ayu

        Newbie

      • Użytkownik
      • 48 postów
        acezary wielkie dzięki za info. Kolejne pytanie które mi się teraz nasuwa to-jak jest z aplikacją na androida i komunikacją za jej pomocą z kamerką. Wcześniej to chyba była pięta achillesowa bo czytałem wiele złych opinii. Jak jest teraz? z telefonu

        #25

        acezary

        acezary

          Newbie

        • Użytkownik
        • 24 postów

          WItam,

          Poniżej link do filmiku testowego poddanego korekcji. Kompresja podczas korekcji jest czasami widoczna - no ale to  8bit/18Mb/s a nie klatki 32bit ;) Na pewno tutaj  HighBitrate by się przydał.

          Naprawdę z materiałem z drifta można wiele podziałać. Największą pixelozę robi youtube.

          Zobaczcie pierwsze ujęcie filmu jakie jest zmasakrowane w 1080p. W 720p jest dużo lepiej - znowu problemy ze skalowaniem?

           


          • Fiveo lubi to

          #26

          Fiveo

          Fiveo

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 51 postów
          • Miejscowość:Limanowa
          • Kamera: GHOST-S
          • Karta pamięci: SAMSUNG PRO 64GB microSDXC

          acezary dzięki za wszelkie testy! Ja dzisiaj zrobiłem sobie prezent na Mikołaja, i zakupiłem kamerkę GHOST-S. Jutro odbiór :) Używał będę głównie na wypadach quadami, i w sezonie zimowym również decha  :cool: Jest to moja pierwsza przygoda z kamerkami akcji, więc będzie co się uczyć. Za półtora miesiąca też mnie czeka pierwszy wyjazd na deske w Alpy- konkretniej do Livigno, więc z zakupu tym bardziej się cieszę :mrgreen:  :mrgreen:


           


          #27

          acezary

          acezary

            Newbie

          • Użytkownik
          • 24 postów
            Fiveo - w Livigno musicie iść do BIVIO.
            Na parterze dobre jedzenie a w piwnicach dobre imprezy :)

            #28

            adrianpop16

            adrianpop16

              Ekspert

            • Użytkownik
            • PipPip
            • 375 postów
            • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
            • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
            • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

            Mam prośbę do użytkowników Ghost-s. Jeśli można zróbcie testy wideo w trybie normal i vivid. Najlepiej aby były te same scenerie i oświetlenie ;) .


            beznazwy-1q8y6q.jpg

            Mój sprzęt:
            | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
            | Smartfon - Xperia U


            #29

            roland

            roland

              Newbie

            • Użytkownik
            • 34 postów
            • Miejscowość:Międzygórze
            • Kamera: Gopro Hero1, Hero3 Black
            • Karta pamięci: Sandisk SD16GB, mSD64GB(10)

            acezary, mam prośbę o jeszcze jeden test "kablowy" jeśli jeszcze masz jeszcze ochotę. Mianowicie gdybyś mógł zrobić krótkie video (dosłownie sekundę, dwie) przewodów elektrycznych, przewody niech będą pod kątem ok. 15 stopni do kadru oraz zdjęcie jpeg w pełnej rozdzielczości 12 mpix, jeśli to możliwe z dokładnie tej samej pozycji (najlepiej gdyby kamera była na statywie albo żeby ją oprzeć o jakiś kamień). Dzięki temu będzie można powiedzieć nieco więcej o skalowaniu video, poprzez przeskalowanie tego zdjęcia 12 mpix dokładnie do rozmiaru klatki video (byle dobrym algorytmem np. Lanczos), następnie porównanie tej klatki z klatką video (która została przeskalowana przez kamerę dużo gorzej). Przy powiększeniu jeden i drugi kabel będą się różnić, myślę że przy takim porównaniu będzie widać różnicę.

            Ostatnio ukazał się aparat Sony RX-10. Jest to pierwszy aparat który przy filmowaniu zczytuje swoją pełną matrycę (20 mpix) i przeskalowuje ją do 1920x1080 i to wszystko przy prędkości 60 fps. Dzięki temu jest zredukowana mora, rozdzielczość jest nieco większa i generalnie mniej jest różnorakich artefaktów. Tak więc da się i w przyszłości za rok-dwa będzie to już pewnie powszechna praktyka a więc i wzrost jakości video.

             

            pozdrawiam

             

            Roland



            #30

            Michal

            Michal

              Alpha i Omega

            • Senior Moderator
            • PipPipPipPipPip
            • 5198 postów
            • Miejscowość:Polska
            • Kamera: Hero 3
            • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

            Oby! Tylko nawiasem pisząć RX10 teraz według nie jednej najlepszy aprat w graniach kamer do 15000zł :)



            #31

            acezary

            acezary

              Newbie

            • Użytkownik
            • 24 postów

              Na razie kiepsko z czasem na kolejne testy - jak będę miał chwilę to powtórzę "test kabla" .



              #32

              emg

              emg

                Newbie

              • Użytkownik
              • 15 postów
              • Miejscowość:wrocław
              • Kamera: drift S
              • Karta pamięci: 32G

              Do mnie przyszła paka dzisiaj, niestety nie doszła karta to i testów brak. Na szybko jak dla mnie rewelacja obracany ekran - mogę do klatki w aucie przymocować w dowolnie nieprzeszkadzającym miejscu i ustawić tym wynalazkiem odpowiedni "kadr". Drugi pozytyw - ładowanie pilota przez usb - nie muszę się kopać z bakteriami. Szkoda że nie ma w zestawie prostej ładowarki 230V/USB, ale to jest do przeżycia :)


              www.dohcvtec.pl

               

              www.fotoemg.pl

               

              #33

              PanRobotka

              PanRobotka

                Newbie

              • Użytkownik
              • 16 postów
              • Miejscowość:Warszawa
              • Kamera: Drift Ghost-S
              • Karta pamięci: 32GB

              Ja mam od wczoraj, jakość filmów pozytywnie mnie zaskoczyła (na razie tylko w pomieszczeniu przy sztucznym świetle). Co do minusów jak na razie, to bardzo niewygodny dostęp do złącz i baterii, odkręcenie czy przykręcenie tej tylnej klapki przychodzi mi z dużym trudem, w dodatku nie wiem jak mocno ją dokręcać, żeby pozostała szczelna, a z kolei jak za mocno dokręcę to potem problem w drugą stronę ... Poza tym dopiero się uczę :smile:



              #34

              Bandi

              Bandi

                Newbie

              • Użytkownik
              • 15 postów
              • Miejscowość:Wodzisław Śląski
              • Kamera: Drift Ghost - S
              • Karta pamięci: ScanDisc 32GB

              Koledzy nie wiem czy w dobrym miejscu się pytam ale nagrany materiał na karcie zapisuje się podwójnie. Jeden plik jest rozdzielczości 1920x1080 przykładowo  194 MB a drugi plik z końcówką w nazwie "thm" jest rozdzielczości 432x240 i zajmuje 7,8MB oczywiście jeden materiał czy tak to ma być czy coś jest nie tak? po co tworzą się dwa pliki jednego materiału o różnych rozdzielczościach?



              #35

              Drift Innovation

              Drift Innovation

                Specjalista

              • Konto oficjalne
              • Pip
              • 294 postów
              • Miejscowość:Warszawa
              • Kamera: DRIFT GHOST 4K
              • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)

              Ja mam od wczoraj, jakość filmów pozytywnie mnie zaskoczyła (na razie tylko w pomieszczeniu przy sztucznym świetle). Co do minusów jak na razie, to bardzo niewygodny dostęp do złącz i baterii, odkręcenie czy przykręcenie tej tylnej klapki przychodzi mi z dużym trudem, w dodatku nie wiem jak mocno ją dokręcać, żeby pozostała szczelna, a z kolei jak za mocno dokręcę to potem problem w drugą stronę ... Poza tym dopiero się uczę :smile:


              jeśli wiesz, że będziesz stosował kamerę bez zanurzania - użyj klapki drugiej z zestawu. Masz wtedy bardzo wygodny dostęp do portów (np. podłączanie do komputera, zasilanie zewnętrzne czy mikrofon)

              Koledzy nie wiem czy w dobrym miejscu się pytam ale nagrany materiał na karcie zapisuje się podwójnie. Jeden plik jest rozdzielczości 1920x1080 przykładowo 194 MB a drugi plik z końcówką w nazwie "thm" jest rozdzielczości 432x240 i zajmuje 7,8MB oczywiście jeden materiał czy tak to ma być czy coś jest nie tak? po co tworzą się dwa pliki jednego materiału o różnych rozdzielczościach?


              Ten typ tak ma i powiem szczerze nie mieliśmy czasu spytać, czemu tak kamera robi, zresztą ze zdjęciami również. Zapewne odpowiedź jest prostsza niż kombinujemy, ale czasu na wszystko brak :(

              Do mnie przyszła paka dzisiaj, niestety nie doszła karta to i testów brak. Na szybko jak dla mnie rewelacja obracany ekran - mogę do klatki w aucie przymocować w dowolnie nieprzeszkadzającym miejscu i ustawić tym wynalazkiem odpowiedni "kadr". Drugi pozytyw - ładowanie pilota przez usb - nie muszę się kopać z bakteriami. Szkoda że nie ma w zestawie prostej ładowarki 230V/USB, ale to jest do przeżycia :)


              To prawda - mała, sprytna ładowarka mogłaby być w zestawie. Domyślam się jednak, że skoro DRIFT ma zestaw ładowarek (ścienna/samochodowa) jako oddzielny produkt a pudełko w projekcie nie przewiduje tego elementu - pewnie jej póki co nie będzie. Niemniej w tej cenie - producent by nie zbiedniał a oferta byłaby jeszcze bardziej kompleta - 100% racji.

              acezary, mam prośbę o jeszcze jeden test "kablowy" jeśli jeszcze masz jeszcze ochotę. Mianowicie gdybyś mógł zrobić krótkie video (dosłownie sekundę, dwie) przewodów elektrycznych, przewody niech będą pod kątem ok. 15 stopni do kadru oraz zdjęcie jpeg w pełnej rozdzielczości 12 mpix, jeśli to możliwe z dokładnie tej samej pozycji (najlepiej gdyby kamera była na statywie albo żeby ją oprzeć o jakiś kamień). Dzięki temu będzie można powiedzieć nieco więcej o skalowaniu video, poprzez przeskalowanie tego zdjęcia 12 mpix dokładnie do rozmiaru klatki video (byle dobrym algorytmem np. Lanczos), następnie porównanie tej klatki z klatką video (która została przeskalowana przez kamerę dużo gorzej). Przy powiększeniu jeden i drugi kabel będą się różnić, myślę że przy takim porównaniu będzie widać różnicę.
              Ostatnio ukazał się aparat Sony RX-10. Jest to pierwszy aparat który przy filmowaniu zczytuje swoją pełną matrycę (20 mpix) i przeskalowuje ją do 1920x1080 i to wszystko przy prędkości 60 fps. Dzięki temu jest zredukowana mora, rozdzielczość jest nieco większa i generalnie mniej jest różnorakich artefaktów. Tak więc da się i w przyszłości za rok-dwa będzie to już pewnie powszechna praktyka a więc i wzrost jakości video.

              pozdrawiam

              Roland

              tak ja pisałeś wcześniej - jest jeszcze dużo pracy w zakresie poprawy jakości przed producentami kamer sportowych, czy to DRIFT czy GoPro. My, pamiętając nagrania z naszego pierwszego w rękach GoPro HERO5 Wide i DRIFT X170 - jesteśmy już dziś zachwyceni obecną jakością, jaką te małe urządzenia generują. Kamera sportowa to przecież szereg totalnych kompromisów i na końcu cena mimo wszystko budżetowa (choć oczywiście nie przy naszych polskich zarobkach). Ludzie czasem zarzucają, że taki DRIFT czy GoPro są za drogie i jakość mogłaby być lepsza, ale sam jestem fotografem i doskonale pamiętam, że mój standardowy obiektyw do pracy 27-70 kosztował dwa razy więcej niż obecne topowe kamery sportowe. O puszcze nie wspomnę :)

              - ciekawa alternatywa - sprawdź!

               

              - oficjalny FB - zapraszamy!


              #36

              Ro83rt

              Ro83rt

                Specjalista

              • Użytkownik
              • Pip
              • 240 postów
              • Miejscowość:TM
              • Kamera: GoPro Hero3 White
              • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)

              Ten typ tak ma i powiem szczerze nie mieliśmy czasu spytać, czemu tak kamera robi, zresztą ze zdjęciami również. Zapewne odpowiedź jest prostsza niż kombinujemy, ale czasu na wszystko brak :(


              Może podczas podglądu filmów na kamerze odtwarzane są te w mniejszej rozdzielczości... To samo jest w gopro... Jak odtwarza sie filmy poprzez tel to ładuje sie oczywiście ten w mniejszej rozdzialce.

              #37

              Michal

              Michal

                Alpha i Omega

              • Senior Moderator
              • PipPipPipPipPip
              • 5198 postów
              • Miejscowość:Polska
              • Kamera: Hero 3
              • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

              Andrzeju ale nie ma co porównywać kamer sportowych do fotografi. Bo w niej jest wiele onanizmu itp. Idea obecnej kamery sportowej powstała nie jako w opozycji w stosunku do tego co mamy na rynku foto. Kamera ala GP oferuje kamere, fisheye, obudowę w jednym produkcie. Wczęsniej żeby np nurkować trzeba było kupić aprat, obudowe i fisheye. Koszt obudowy dobry 1000zł o fisheye nie wspomnę bo to lekki 1000zł a jeszcze do tego kamera. I funkcjonalnie pojawiło się GP. Takie 3 w 1 za 1/3 ceny :) Teraz tę idę rozwija Drift i inne firmy :)

               

              W fotografi połacznie powidzmy takiej idei jest technologicznie nie wykonalne. Po za tym jak mieć 50/1.8, 70-300 (4-5.6) w jednym nie zmienialnym pakiecie. Co innego to technologia kompaktów premium za pare lat.



              #38

              Fiveo

              Fiveo

                Użytkownik

              • Użytkownik
              • 51 postów
              • Miejscowość:Limanowa
              • Kamera: GHOST-S
              • Karta pamięci: SAMSUNG PRO 64GB microSDXC

              Chłopaki ma Ktoś doświadczenia z przyssawką montażową z pakietu opcjonalnego? Jak się sprawuje przy większych prędkościach? Chciałem zastosować do samochodu, interesuje mnie jak będzie się np zachowywać przy prędkościach autostradowych ;)

               

               

              OK, proszę o przeniesienie :oops:


               


              #39

              Bartq

              Bartq

                Administrator

              • Admin
              • 544 postów
              • Miejscowość:Warszawa
              • Kamera: GoPro Hero 4 Black
              • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

              Wszelkie pytania, problemy itd twórzcie w oddzielnych tematach, bo później nikt się niczego nie doszuka w jednym temacie!! Trzymajcie się tutaj TESTOWANIA.


              FORUM | |    |

               


              #40

              sliwoz

              sliwoz

                Newbie

              • Użytkownik
              • 45 postów

                Czy ktoś wie ile waży Ghost S a ile Hero 3+ (z obudową)? 

                Czy można korygować kont góra/dół w momencie kiedy kamera jest zamontowana na płaską (wyświetlaczem ku górze) np na zadupku w motocyklu lub na baku? 







                Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: drift ghost-s, test, footage