Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

SD ERROR PO FORMACIE

sd error format go pro 3 silver błąd karty karta micro sd go pro

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

gregor522

gregor522

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 3 Silver Edition
  • Karta pamięci: TOSHIBA 64GB

DRODZY PRZYJACIELE,

Witajcie, piszę do Was w nieco smutnym nastroju. Jestem ze swoją połówkę na pierwszych wakacjach zimowych i mamy problem. Jakiś czas temu wygrałem kamerkę Go Pro Silver Edition 3 w konkursie.

Chciałem ją wykorzystać na tym wyjeździe co by ponagrywać jakieś łamiące nogi i serca niewiast filmiki ze zjazdów, I TU DUPA.

2 dzień wyjazdu, podłączam kamerkę do kompa, zgrywam co już nagrane, odłączam, ustawienia, format karty pamięci (Toshiba 64 GB) żeby było miejsce no i KLOPS.... od tego momentu kamerka wyświetla komunikat SD ERROR. Nie daje nic ponowne formatowanie. Internet trochę milczy jeśli chodzi o KONKRETNIE taki problem.

Sam osobiście jestem laikiem więc zwracam się z prośbą do Was, czy ktoś pomoże rozwiązać problem? Czas gra rolę, bardzo bym chciał przed wyjazdem to ogarnąć żeby cokolwiek nagrać, bo jedyne co mamy to kilka filmików z pociągu. STAWIAM PIWO JAK KTOŚ POMOŻE (Mówię śmiertelnie poważnie)!!! :D



#2

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1963 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
Sformatuj najpierw na komputerze ExFAT a później w kamerze.
Pozdrawiam

#3

gregor522

gregor522

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 3 Silver Edition
  • Karta pamięci: TOSHIBA 64GB
jak podłączam kamerkę system (Windows 8) sam wyrzuca komunikat ze powinienem to zrobić ale nie idzie ani z systemu ani programem sd format czy jakos tak. Za każdym razem pokazuje sie komunikat "karta chroniona przed zapisem". Jak sobie z tym poradzić?

#4

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Korzystasz z adaptera ? Jeśli tak, po lewej jego stronie (patrząc od góry)
Jest taka mała przesuwana cześć, sprawdź, czy jest ustawiona do góry. Może to przez to.
Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś ;)

Wysłane z Smartfona. Za błędy przepraszam.


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#5

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Albo uszkodziłeś kartę np. Wyjąłeś ją podczas formatu ?

Wysłane z Smartfona. Za błędy przepraszam.


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#6

gregor522

gregor522

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 3 Silver Edition
  • Karta pamięci: TOSHIBA 64GB
Nie używam adaptera. Nic nie wyciągałem, sformatowałem kartę w kamerce i od tego czasu jest kicha ;/

#7

gregor522

gregor522

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 3 Silver Edition
  • Karta pamięci: TOSHIBA 64GB
Błagam pomóżcie, nawet nie zdążyłem sie jakkolwiek nacieszyć tą kamerką. Piwerko obiecuje!!!! ;)

#8

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Masz możliwość przetestowania innej karty ?

Wysłane z Smartfona. Za błędy przepraszam.


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#9

ratystast

ratystast

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 133 postów
  • Miejscowość:Nysa
  • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
  • Karta pamięci: Hama 32 GB
Masz gdzieś całość tego co przegrywałeś? Te dwa foldery (DCIM i chyba MSSEMC czy jakoś tak)? Spróbuj je nagrać. A i FORMAT KARTY ROBI SIĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ KAMERKĘ.

#10

kociu8422

kociu8422

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GoPro Hero 4 silver
  • Karta pamięci: San Disk extreme 64GB

nie chce cię martwić ale też kiedyś kupiłem toshibę 64 GB i musiałem ją zwrócić miała ten sam problem co ty. Nie pomagało formatowanie w kamerce.

Na początku ją sformatowałem po włożeniu do kamerki i udało się nagrać parę filmów a po jakimś czasie pojawił się błąd SD erorr przez pewien czas pomagało formatowanie w windows ale po włożeniu do kamery było ciągle to samo, w końcu przestało ją wykrywać w windowsie i w kamerce ciągle było NoSD. Spróbuj jeszcze sformatować ją przez smartfona też mi sie udało raz tak zrobić. Niestety karta poszła do zwrotu do sklepu gdzie stwierdzili jej wadliwość wymieniłem na Sandiska extreeme 64 i problem zniknął.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sd error, format, go pro 3 silver, błąd karty, karta micro sd, go pro