Skocz do zawartości


"); //]]>

GoPro - ładowanie bateri


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#1

Guest__*

Guest__*
  • Guests
GoPro nawet rekomenduje ładowanie prądem 1A. Jednak trzeba uważać. Czytałem na innych forach zagranicznych o uszkodzeniach GoPro Hero 3 w czasie ładowania ładowarkami mocniejszymi niż 1A.

#2

LeoDogg

LeoDogg

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • Miejscowość:Ciechanów
  • Kamera: GoPro 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
Koledze Hero 2 sie spaliła w ten sposób.

Ja i cała ta moja twórczość ;)

 




 


#3

tommusz

tommusz

    Newbie

  • Użytkownik
  • 37 postów
    GoPro zaleca 1A a jednocześnie przestrzega przed większymi.
    Wynikałoby z tego ze Hero ( 3 ) nie ma jakiegoś wewn. regulatora prądu ładowania
    tylko wali takim prądem jakie dostanie ze źródła, więc trzeba bardzo uważać.
    Jednocześnie z moich doświadczeń wynika że 500mA z Usb czy ładowarki od np Motoroli V3
    to w niektórych wypadkach za mało.

    #4

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5320 postów
    • Miejscowość:Poland
    • Kamera: Hero 5 Black
    Powiem tak bardzo ciekawa sprawa z którą odpukać ale również ma swój sposób mam problem! W takim razie jak ładować GoPro by było dobrze i bezpiecznie! Jako takiej "oficjalnej" ładowarki do GP niema - mam tutaj na myśli ładowarki z allegro!

    #5

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1025 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    Ja po prostu wyciagam baterie i laduje w ladowarce sieciowej. Kamerke podpinam tylko pod kompa zeby sciagnac material.
    Raz czy dwa ladowalem ladowarka od Iphonea jak nie mialem jak.

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #6

    tommusz

    tommusz

      Newbie

    • Użytkownik
    • 37 postów
      Ja do ładowania używam ładowarki sieciowej od Flymastera GPS (wariometr) który jest może znany paralotniarzom.
      W opisie ma ona właśnie 1A 5V.
      A mam też kabelek z jedną końcówką mini USB i dwoma końcówkami USB dużymi, który świetni się sprawdza bo daje w sumie też do 1A.
      Generalnie szukałbym firmowych ładowarek (sieciowych czy samochodowych), które mają wyraźnie opisany prąd po stronie 5V - 1A

      #7

      Guest__*

      Guest__*
      • Guests
      Ja ładuję ładowarką Hama 1A w wyjściem USB. Ładowarka jest z tych lepszych kosztowała mnie 40 PLN w MediaMarkt. Opisałem ją w temacie Ładowarka Hama 1A i inne. Ładowałem nią kamerę kilka razy i nie miałem żadnych problemów. Dodatkowo mam ładowarkę kupioną razem z dodatkowym akumulatorem i zawsze nią ładuję baterię. Ładowania przez kamerę GoPro używam w ostateczności, bo zawsze jest jakieś ryzyko uszkodzenia kamery.

      #8

      Sebastian

      Sebastian

        Wyjadacz

      • Moderator
      • PipPipPip
      • 1316 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera: 3BE/3BE+
      • Karta pamięci: 16/32/64
      Ja uzywam oryginalnej ładowarki od iphone. Takze ma 5v 1A.Polecam

      Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

      Pozdrawiam

      Sebastian

      MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

       

      Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


      #9

      Darro

      Darro

        Ekspert

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 364 postów
      • Miejscowość:Warszawa
      • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
      • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)
      Ja kupiłem poniższą ładowarkę, hero3 działa także podpięta do prądu. Więc jest oki...



      #10

      qzar

      qzar

        Newbie

      • Użytkownik
      • 3 postów
        Niektórzy z Was piszą o ładowaniu akumulatora po za kamerą, jak wygląda to w praktyce, chodzi mi o połączenie?

        #11

        Guest__*

        Guest__*
        • Guests

        Niektórzy z Was piszą o ładowaniu akumulatora po za kamerą, jak wygląda to w praktyce, chodzi mi o połączenie?


        Jest to już na forum. Polecam poszukać.

        #12

        Barthas

        Barthas

          Specjalista

        • Użytkownik
        • Pip
        • 166 postów
          Dla pewności znajomego, ta ładowarka nie jest w stanie uszkodzić GoPro3 ?



          #13

          Sebastian

          Sebastian

            Wyjadacz

          • Moderator
          • PipPipPip
          • 1316 postów
          • Miejscowość:Poznań
          • Kamera: 3BE/3BE+
          • Karta pamięci: 16/32/64
          Nie uszkodzi ponieważ jest poniżej zalecanej. ZAlecany jest 5V 1A a ty masz 5V i 850mA ( o 150mA Wiadome że im niższe natężenie niż zalecane tym jedynie dłuższy czas ładowania ale przy tak małej różnicy to czas nie powinien być dłuższy niż 10% normalnego.

          Pozdrawiam

          Sebastian

          MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

           

          Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


          #14

          wilq

          wilq

            Newbie

          • Użytkownik
          • 7 postów
            Na codzień mam do czynienia z ogniwami Li-Po (litowo polimerowymi). Powiem Wam co wiem na ten temat i co robię ja.
            Jeśli chodzi o prąd ładowania: Producent twierdzi że ogniwo ma pojemność 1050mAh. Moje ogniwo po rozładowaniu do 1.5v(czyli krytycznie i niebezpiecznie rozładowany akumulator li-po, czasami nie do odratowania) podczas ładowania przyjął ~800mAh. Wiedziałem co robię z tym rozładowaniem, każdy pakiet tak sprawdzam.

            Załóżmy, że ten akumulator jest najgorszej jakości i trzeba go ładować przez wzmocnienie prądowe równe 1C a więc teraz troszę liczenia:

            1C * 800mAh = 1C * 0.8Ah = 0.8A

            Tak więc najbezpieczniejszym i optymalnym prądem ładowania dla mojego ogniwa jest prąd równy 800mA. Im akumulator jest lepszego wykonania, tym mnożnik prądowy rośnie, co pozwala na szybsze ładowanie większym prądem.

            W tym przypadku nie znamy wzmocnienia ogniwa i niestety musimy ufać producentowi lub ludziom którzy piszą "ładowarka do GoPro".

            Osobiście ładuję ogniwo ładowarką do modeli poza kamerą. Tak jest bezpieczniej. Jeśli dojdzie do uszkodzenia ogniwa(wada produkcyjna, przeładowanie, uszkodzenie fizyczne) akumulator po prostu się zapali. Kamerka spłonie a jak będziemy mieć pecha i nie będzie nas w pobliżu to i cały dom spłonie. Polecam na szkle ładować.

            Mam nadzieję że komuś się to przyda :)

            #15

            Kuman

            Kuman

              Newbie

            • Użytkownik
            • 42 postów
            • Miejscowość:Castlebar
            • Kamera: GoPro Hero 3 Black
            • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB
            Witam,
            Panowie co ta za historia z tymi bateriami 1300mAh czy ktos z Was uzywa takowych. Planuje zakup pary bateryjek z ladowarka i wacham sie co kupic zeby nie popsuc samej kamerki wlasnie nie oryginalna bateria albo jeszcze jakims wlasnie wynalazkiem 1300mAh

            Ponizej pare linkow z ebaya co by mnie interesowaly a dla mnie wygladaja tak samo moze Wy cos wiecej poradzicie.






            Rybka lubi plywac! C&R


            #16

            Guest__*

            Guest__*
            • Guests
            Ja kupiłem poniżej zamiennik i ładowarkę i jakoś wszystko działa.



            #17

            Morf

            Morf

              Newbie

            • Użytkownik
            • 23 postów
              Witam!
              Podczas remontu znalazłem ostatnio ładowarkę sieciową ze starej nawigacji (palmtopa) Mio A701. Output ma 5V/1A max. Ładuje i to o wiele szybciej niż komp :) Mam nadzieję że nic mi się nie stanie. No i fajnie bo ma końcówkę na mini USB więc nic nie musiałem przerabiać. Pozdrawiam!

              #18

              yag

              yag

                Newbie

              • Użytkownik
              • 2 postów
                Ja z kolei kilka razy ładowałem już Hero 3 BE za pomocą:

                ładowarki do iPhona 4s (5V/1A)
                starej ładowarki samochodowej Belkin do iPhona (5V/1A)
                fabrycznego wyjścia USB w aucie (Kia Pro`Ceed) (danych niestety nie udało mi się znaleźć, więc ładowane raz dla testu, bez problemów)


                #19

                Thomas

                Thomas

                  Newbie

                • Użytkownik
                • 11 postów
                  Co myślicie o tym wynalazku? To przykładowy link, na ceneo są znaczeni tańsze


                  Zabieramy go w góry i ładujemy kamerę jak nie mamy obok prądu stałego albo laptopa
                  output to 1,5A - chyba trochę za dużo....

                  #20

                  Michal

                  Michal

                    Alpha i Omega

                  • Senior Moderator
                  • PipPipPipPipPip
                  • 5320 postów
                  • Miejscowość:Poland
                  • Kamera: Hero 5 Black
                  Normalny Power Bank! Bardzo fajna sprawa tyle w temacie!